باید در نتیجه اقدامات ما امید در جامعه تقویت شود
 باید در نتیجه اقدامات ما امید در جامعه تقویت شود
رییس قوه قضائیه با تأکید بر لزوم امیدافزایی در جامعه تصریح کرد: همه مشکلات را نمی‌توان به پای دشمنان گذاشت و باید در نتیجه اقدامات ما، امید در جامعه تقویت شود.

به گزارش پایگاه خبری صابرین آنلاین از پایگاه اطلاع رسانی جامعه مدرسین، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای با سفر به شهر مقدس قم، در جلسه شورای عالی جامعه مدرسین حضور یافت و با اشاره به تاریخچه‌ای از خدمات و فعالیت‌های جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، قبل و پس از انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: خدا را شاکرم که از زمانی که مسؤولیت اداره قوه قضائیه را بر عهده گرفته‌ام، چند بار در جمع اعضای جامعه مدرسین حاضر شده‌ام.

وی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته درتحقق تمدن اسلامی گفت: با همه تلاش‌هایی که تاکنون صورت گرفته است، تا رسیدن به تمدن اسلامی فاصله داریم و مردم همچنان از روحانیت و به خصوص مسئولان، توقعاتی همچون تحقق عدالت اجتماعی و فراهم شدن زمینه یک زندگی عزتمندانه اسلام پسند را دارند.

رییس دستگاه قضا، برنامه‌ریزی دقیق، تمرکز بر اولویت‌ها، هماهنگی با سایر دستگاه‌ها، اجتناب از بروز آسیب‌های گذشته و مبارزه با تبعیض و بسترهای فسادزا را به عنوان چارچوب فعالیت‌های خود در قوه قضائیه توصیف کرد و ضمن تأکید بر اهمیت مبارزه با فسادهای اقتصادی، فرهنگی و ناهنجاری‌های اجتماعی، توضیحاتی در خصوص لایحه عفاف و حجاب ارائه نمود.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز در ابتدای این جلسه، با بزرگداشت یاد و خاطره شهید بهشتی، به خدمات بزرگ وی نسبت به انقلاب اسلامی و دستگاه قضا اشاره کرد.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری با یادآوری سخنان رهبر معظم انقلاب -مد ظله العالی- در دیدار مسئولان قوه قضائیه با ایشان، گفت: کار قوه قضائیه، کار سنگینی است و این دستگاه در اسلام و انقلاب اسلامی، جایگاه رفیعی دارد.

گفتنی‌است در این جلسه اعضای شورای عالی جامعه مدرسین نیز به بیان نقطه نظرات، دیدگاه‌ها، انتقادات و پیشنهادات خود پرداختند.

لزوم تقویت اعتماد عمومی نسبت به قوه قضائیه، لزوم بازنگری در حضور رسانه‌ای این قوه، لزوم برخورد قاطع با اخلال گران امنیت کشور، لزوم مبارزه با بی‌حجابی و بی‌عفتی عمومی، لزوم شایسته سالاری در انتصابات، لزوم سرمایه گذاری بیشتر نسبت به مسأله شفافیت، مشکلات مربوط به ثبت اسناد، تأکید بر توجه به جنبه‌های اخلاقی، بصیرتی و شخصیتی قضات، لزوم برنامه ریزی جهت تقویت بنیه علمی قضات، وکلا و کارشناسان قوه قضائیه، تأکید بر اولویت مبارزه با فساد ، لزوم تسهیل دسترسی مردم به مسؤولین قضایی، مشکلات مربوط به تأخیر در صدور حکم و عدالت قضایی، از جمله مواردی بود که اعضای جامعه مدرسین بر آن تأکید کردند.

در پایان نیز حجت الاسلام محسنی اژه‌ای، به ارائه توضیحاتی در خصوص ابهامات، سؤالات و فعالیت‌های قوه قضائیه پرداخت و بر توجه دستگاه قضا نسبت به اصلاح سرمنشأ‌های فساد، تأکید کرد.