بعضی از بانک‌ها و مؤسسات با دریافت ربا مردم را بیچاره کرده‌اند
بعضی از بانک‌ها و مؤسسات با دریافت ربا مردم را بیچاره کرده‌اند
مرجع تقلید شیعیان گفت: امروز در کشور ما بعضی از بانک‌ها و مؤسسات با دریافت بعضی از عناوینی که مصداق ربا است در حال دریافت ربا هستند و مردم را بیچاره کرده‌اند، هرچه هم می‌گویم توجه نمی کنند مردم به ما نامه می‌نویسند و استفتائی به ما میرسد ما هم می‌گویم حرام است اما گوش شنوایی نیست.

به گزارش پایگاه خبری صابرین آنلاین به نقل ازفارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت‌الله حسین نوری همدانی، این مرجع تقلید در دیدار با عده‌ای از محققان تفسیر قرآن که در قم انجام شد، اظهار کرد: علمای بزرگ معمولاً بخاطر شرایط زمان بیشتر به مباحث روایی پرداختند، شاید در آن‌ زمان لازم بود تا براساس آن روایات صحیح، تفسیر حقیقی از آیات در آینده استفاده شود.

وی با تاکید بر اینکه باید ما پاسخ تهمت‌هایی که در تفاسیر عامه به ما زده شده است را در یک فضای علمی واستدلالی بدهیم ودلایل خود رابیان نماییم، افزود: ما همانطور که امام راحل و قبل آن آیت‌الله العظمی بروجردی فرمودند قائل به تقریب هستیم ولی به آن معنی نیست که حقایق و دلایل خود را کتمان کنیم، در طول تاریخ فضای مناظره بوده است در عین اینکه به عقاید هم احترام می‌گذاشتند و از اهانت به هم پرهیز داشتند.

 مرجع تقلید شیعیان در ادامه تصریح کرد: قرآن کتابی است که پیامش تاکنون به درستی به دنیا نرسیده و هر آنچه که هم رسیده، طبق تفاسیر دیگران بوده است.

وی حرکت امام راحل را برگرفته از قرآن دانست و نتیجه آن را این انقلاب با عظمت توصیف کرد و گفت: نگهداری از آن هم باید بر اساس تعالیم قرآن باشد ولی متاسفانه نه تنها هنوز به بعضی از دستورات قرآن عمل نمی شود بلکه خلافش در حال انجام است. استاد عزیز و بزرگوار ما مرحوم علامه طباطبایی بعد از عمری در کنار قرآن بودن فرمودند: دو گناه را در قرآن بالاترین گناه دیدم یکی دوستی کفار و دیگری ربا، امروز در کشور ما بعضی از بانک‌ها و مؤسسات با دریافت بعضی از عناوینی که مصداق ربا است در حال دریافت ربا هستند و مردم را بیچاره کردند هرچه هم می‌گویم توجه نمی کنند مردم به ما نامه می‌نویسند و استفتائی به ما میرسد ما هم می‌گویم حرام است اما گوش شنوایی نیست؛ البته گزارش می‌دهند ما درست کردیم ولی در عمل در حال انجام است و شاید هم علتش عدم نظارت باشد.

آیت الله نوری همدانی اظهار کرد: قرآن با فقر و جهل و بی عدالتی به شدت مخالف است و انتظار این است که مسئولان به اینها رسیدگی کنند و نگذارند به این انقلاب و نظام آسیب برسد. دشمن در حال تبلیغات گسترده علیه انقلاب و اصل اسلام است و بدانید اگر به وظیفه عمل نکنیم این تبلیغات اثر خواهد گذاشت، همین تبلیغات؛ فضایی ایجاد کرد تا عده‌ای بخواهند انتقام خود را از امام بگیرند ولی به جوانان عزیز که امام را ندیده اند و یا به بخاطر کوتاهی های صورت گرفته آن مرد الهی را نشناختند عرض می کنم امام مردی بود که جز خدا با کسی معامله نمی کرد، در ولایت اهلبیت (علیهم السلام) ممتاز بود و دلش مملو از محبت مردم بود.

وی اضافه کرد: بنده همان اعتقادی که از اول به راه امام داشته ام امروز بیشتر معتقدم چون هدف ایشان را الهی می دانم و اعتقاد ایشان بود که این انقلاب زمینه ساز ظهور بشود، بر این اساس بنده از اصل نظام و انقلاب و ولایت فقیه حمایت صریح می کنم البته مشکلات و ضعف‌ها را به صراحت بیان می کنم و معتقدم مردم بسیار خوب هستند و باید قدر آنها را دانست و به آنها خدمت کرد و مشکلات شان را حل نمود کلام امام که فرمود: مردم ولی نعمت ما هستند را مسئولان در عمل در نظر بگیرند.