۲۵ شهرک نیروگاهی مصوب در کشور وجود دارد
۲۵ شهرک نیروگاهی مصوب در کشور وجود دارد
معاون وزیر صمت و مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی از وجود ۲۵ شهرک نیروگاهی مصوب در کشور خبر داد.

فرشاد مقیمی معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در حاشیه بازدید از واحدهای صنعتی استان چهارمحال و بختیاری، با بیان اینکه شهرک‌های نیروگاهی امروز محدود به استان‌های خاصی نشده است، گفت: در زمان حاضر۲۵ شهرک نیروگاهی مصوب در کشور وجود دارد.

وی افزود: در همین ارتباط چهار شهرک نیروگاهی در کرمان در دست اجرا است که تلاش می‌شود از این تعداد ۲ شهرک تا دهه فجر به بهره‌برداری برسد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه کرد: سایر شهرک‌های نیروگاهی دیگر در چهار استان یزد، کهگیلویه و بویراحمد، آذربایجان شرقی و چهارمحال و بختیاری در دست اجرا است که در آینده به مرحله بهره‌برداری می‌رسد.

وی در ادامه یادآور شد: این شهرک‌های نیروگاهی در حوزه نیروگاه‌های خورشیدی و استقرار پنل‌های خورشیدی فعالیت و برق تولیدی را در اختیار شبکه قرار می‌دهند.

مقیمی همچنین خاطرنشان کرد: واحدهای صنعتی که در این حوزه فعالیت دارند و بالای یک گیگابایت مصرف دارند، براساس ماده ۱۶ قانون جهش تولید، باید یک درصد سالانه صرف هزینه‌های سرمایه‌گذاری در بحث نیروگاه‌های خورشیدی کنند که این واحدها و مجموعه‌ها پتانسیل و ظرفیت لازم را از این بابت دارند.

وی صحبت‌هایش را اینگونه ادامه داد: البته علاوه بر ایجاد شهرک‌های نیروگاهی اختصاصی، ۹۲ شهرک در سطح پنج هزار و ۲۰۰ هکتار در شهرک‌های صنعتی کشور وجود دارد که امکان، ظرفیت و چارچوب اولیه برای استقرار این واحدها را دارند که به وزارت نیرومعرفی و تائیده اولیه گرفته‌اند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از فراهم کردن زمینه برای حضور یک سرمایه‌گذار در حوزه تجهیزات مخابراتی در استان خبر داد و تاکید کرد: این شرکت سرمایه‌گذاری در آینده نزدیک در استان فعال می‌شود و محصولات این شرکت قابلیت صادرات دارد.

وی تصریح کرد: این سرمایه‌گذار در حال حاضر در استانهای دیگر فعال بوده و در رونق تولید نقش مهمی ایفا کرده است.

مقیمی به بازدید خود از واحدهای صنعتی استان اشاره کرد و گفت: واحدهای توانمندی در این استان فعال شده است که نیاز به منابع مالی برای خرید تجهیزات و سرمایه در گردش دارند که تلاش می‌شود در این حوزه از این واحدها حمایت شود