۲۳۰۰ پروژه در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور فعال است
۲۳۰۰ پروژه در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور فعال است
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ پروژه در حال اجرا با ۱۱ هزار میلیارد تومان اعتبار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور فعال است.

به گزارش پایگاه خبری صابرین آنلاین از سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، «علی رسولیان» در مراسم امضای تفاهم نامه ارائه خدمات ژئوتکنیک، آزمایشگاهی و کنترل کیفی میان سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به دو وظیفه مهم سازمان صنایع کوچک، افزود: تامین زیرساخت‌های تولید در شهرک‌ها و نواحی صنعتی برای واگذاری زمین به فعالان اقتصادی و حمایت از صنایع کوچک و متوسط مستقر شده در این شهرک‌ها و نواحی صنعتی در ۸۵ محور حمایتی، دو رویکرد و اولویت مهم کاری این سازمان است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه کرد: یکی از دغدغه‌های ما نگهداری تاسیسات، نوسازی، به‌سازی و ارتقای کیفی زیرساخت‌های فراهم شده برای فعالان اقتصادی است و همواره کیفیت اولویت و نقطه نظر جدی ما در پروژه‌های زیرساختی است.

رسولیان خاطرنشان‌کرد: پارسال ۱۱ هزار میلیارد تومان در حوزه‌های زیرساختی و عملیاتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور هزینه شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآوری کرد: محور همه کارها باید تولید باشد، اشتغال پایدار از مسیر ورود بخش خصوصی به حوزه تولید می‌گذرد، صنعت کشورمان در دو سال اخیر رشد خوبی داشته است به‌طوری که ۱۴ درصد واحدهای بهره برداری شده در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور در این دو سال افزایش داشته است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های بسیار مناسب سازمان صنایع کوچک، تصریح‌کرد: رویکرد ما توازن سرمایه‌گذاری و توجه به مناطق مرزی، محروم و کمتر توسعه‌یافته است و در این راستا از ظرفیت وسیع بنیاد مسکن در کشور برای توسعه تولید استفاده خواهیم کرد.

رسولیان در این نشست، ضمن تقدیر از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و حمایت‌های این نهاد از شرکت شهرک‌های صنعتی در استان‌ها، ابراز امیدواری کرد: تفاهم‌نامه‌ی امضا شده منجر به اتفاقات بسیار خوبی برای صنعت کشور و زیرساخت‌های صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور شود. بنیاد مسکن یکی از افتخارات انقلاب اسلامی است و امیدواریم این بنیاد در حوزه تولید نیز اثرات خوبی داشته باشد.

شهرک‌های صنعتی قطب تولید کشور هستند

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز در سخنانی اظهار کرد: دوشادوش بخش خصوصی حرکت می‌کنیم، بار اصلی کار بر عهده بخش خصوصی است و باید این بخش همواره مورد حمایت قرار بگیرد.

«اکبر نیکزاد» با بیان اینکه با اهتمام جدی و همت جهادی به پروژه‌ها ورود می‌کنیم، افزود: روز به روز اقبال بخش خصوصی به فعالیت و همکاری با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیشتر می‌شود، مردم نیز بنیاد را از خود می‌دانند و این بزرگترین سرمایه ما است.

وی تاکید کرد: شهرک‌های صنعتی قطب تولید در کشور هستند و همه باید از آن حمایت کنیم.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، دغدغه مسوولان کشور را اقتصاد و تولید دانست و ادامه‌داد: حرکت رو به جلوی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با مطالعات، امکان سنجی و حساب شده است و امکانات عمرانی بسیار خوبی با رعایت اصول فنی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور شکل گرفته است.

نیکزاد تصریح کرد: افتخار بنیاد مسکن نیز این است که عصای دست نظام است، هر جایی که لازم باشد با تعامل با سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با کمک بخش خصوصی کار را جلو می‌بریم، رونق شهرک‌ها و نواحی صنعتی رونق تولید بوده و تولید نبض اقتصاد است.