کشف ۷۴ درصدی جرائم فضای مجازی در هفت ماهه گذشته سال ۱۴۰۲
کشف ۷۴ درصدی جرائم فضای مجازی در هفت ماهه گذشته سال ۱۴۰۲
رئیس پلیس فتا کهگیلویه وبویراحمد از کشف 74 درصدی جرائم فضای مجازی در هفت ماهه گذشته سال 1402 و بازگشت حدود 40 میلیارد ریالی مبالغ سرقت شده مالباختگان سایبری به حساب بانکی آنان خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ سید مهدی عمران فر رئیس پلیس فتا کهگیلویه وبویراحمد از کشف ۷۴ درصدی جرائم فضای مجازی طی ۷ماهه گذشته خبر داد و گفت: در این مدت حدود ۴۰ میلیارد ریال به مالباختگان بازگردانده شد.

وی افزود: کلاهبرداری‌های اینترنتی و برداشت غیر مجاز از حساب از طریق ارسال لینک‌های آلوده، قمار بازی و هتک حیثیت و نشر اکاذیب به ترتیب بیشترین فراوانی جرایم سایبری در استان بوده است.

سرهنگ سید مهدی عمران فر با اشاره به اینکه اولویت پلیس فتا پیشگیری از وقوع جرم است، گفت: با توجه به اطلاع رسانی‌ها، آموزش‌های همگانی و اقدامات آموزشی برای افزایش آگاهی شهروندان در راستای پیشگیری از وقوع جرایم، متاسفانه شاهد وقوع جرایمی هستیم که ناشی از سهل انگاری کاربران و توجه نکردن به هشدار‌های پلیس فتا می باشد .

این مقام مسئول عنصر زمان را در بررسی و برخورد با کلاهبرداران اینترنتی با اهمیت برشمرد و بیان داشت : شهروندان می توانند در هر ساعت از شبانه روز در صورت مواجه با کلاهبرداری اینترنتی و یا برداشت های غیر مجاز از حساب‌های بانکی خود، موضوع را به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا به شماره ۰۹۶۳۸۰  گزارش نمایند

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد از عموم مردم خواستهشدار‌های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.gov.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.