کاهش ۷۵ درصدی نوزادان در شیرخوارگاه‌های بهزیستی در دولت سیزدهم  
کاهش ۷۵ درصدی نوزادان در شیرخوارگاه‌های بهزیستی در دولت سیزدهم  
رییس سازمان بهزیستی کشور، کاهش ۷۵ درصدی کودکان در شیرخوارگاه های بهزیستی را یکی از دستاوردهای دولت دانست و گفت: تعداد زیادی کودک به والدین سرپرست فرزندخواه داده شده که این امر با اولویت پرورش کودکان در جمع خانواده صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری صابرین آنلاین به نقل از ایرنا، علی‌محمد قادری روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید وزیر کشور از مرکز اورژانس کشور که به مناسبت هفته بهزیستی انجام شد، اظهار کرد: بیش از ۱۶۰ ماموریت در تکالیف سازمان بهزیستی تعریف شده و هفت میلیون‌ و ۵۰۰ هزار نفر در قالب یک میلیون و ۴۰۰ هزار خانوار تحت پوشش این سازمان قرار دارند.

وی افزود: از این تعداد یک میلیون‌ و ۴۲۹ هزار نفر معلول هستند و این در حالیست که پیش بینی می شود ۸ تا ۱۵ در جامعه ایران دارای معلولیت باشند که نیازمند سرشماری جدید هستند.

قادری به خدمات ارائه شده بهزیستی به این قشر اشاره و تاکید کرد: تا امروز ۱۴ هزار مسکن به خانواده های دارای ۲ معلول بیشتر، اعطا شده است.

رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: از دیگر اولویت های سازمان بهریستی موضوع مناسب سازی است که به جد در حال پیگیری هستیم و در هفته ها و روزهای اخیر جلساتی با حضور استانداران برگزار و دستورات وزیر کشور به استانداران ابلاغ شد.

وی تاکید کرد: علاوه بر این طبق مصوبات و دستورات دولت ۱۵ درصد منابع استانی باید تحت عنوان تسهیلات و برنامه های اشتغال در اختیار خانواده بهزیستی قرار گیرد.

قادری به عدم بهره مندی بهزیستی از بستر زکات اشاره کرد و گفت: این مساله درحالیست که بهزیستی به واسطه پوشش قشر آسیب‌پذیر یکی از نهادهای اولویت دار در بهره مندی از زکات است.

رییس سازمان بهزیستی کشور همچنین کاهش ۷۵ درصدی حضور کودکان در شیرخوارگاه های بهزیستی را به عنوان یکی از دستاوردهای دولت یاد کرد و افزود: تعداد زیادی کودک به والدین سرپرست فرزندخواه داده شده که این امر با اولویت پرورش کودکان در جمع خانواده صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: سیاست بهزیستی حداکثر واگذاری نوزادان بدون سرپرست به متقاضیان فرزندخواندگی است که البته با استاندارد و راستی آزمایی های دقیق انجام می شود.