کانادا از حمایت اسرائیل کنار کشید
کانادا از حمایت اسرائیل کنار کشید
نخست وزیر کانادا تاکید کرد که کشورش از عملیات نظامی اسرائیل در رفح حمایت نمی‌کند.
جاستین ترودو نخست وزیر کانادا گفت که کشورش از حملات مرگبار اسرائیل به غیرنظامیان در رفح «وحشت‌زده شده» و اوتاوا «به هیچ وجه» از این حملات حمایت نمی‌کند. به نقل از یاهونیوز، ترودو سه‌شنبه شب پس از انتشار تصاویری هولناک از قربانیان جنایت رژیم صهیونیستی در رفح گفت: کانادا به هیچ وجه از عملیات نظامی اسرائیل در رفح حمایت نمی‌کند.

وی افزود: ما از ماه دسامبر تاکنون خواستار آتش‌بس بوده و همچنان خواهان آن هستیم. ترودو همچنین اظهار کرد: باید کمک‌های بیشتری به غزه ارسال شود و گروگان‌ها (اسرا) نیز آزاد شوند.

نخست وزیر کانادا از پاسخ دادن به پرسش خبرنگاران در مورد اینکه کشورش در مقابل اقدامات اسرائیل چه واکنشی خواهد داشت، طفره رفت.

رژیم اسرائیل بعد از حدود هشت ماه جنگ با حماس و کشتار غیرنظامیان در نوار غزه به طور فزاینده‌ای در سطح جهان منزوی شده است و برخی کشورهای اروپایی در واکنش به تجاوز این رژیم کشور مستقل فلسطین را به رسمیت شناخته‌اند.

در تازه‌ترین اقدام، سه کشور اروپایی نروژ، ایرلند و اسپانیا سه‌شنبه اعلام کردند که فلسطین را به رسمیت می‌شناسند.

وزارت بهداشت غزه سه‌شنبه در دویست و سی‌ و پنجمین روز جنگ، از افزایش شمار شهدای تجاوزهای رژیم صهیونیستی به نوار غزه خبر داد و اعلام کرد که شمار شهدای تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه از هفتم اکتبر (۱۵ مهرماه) تا به امروز به ۳۶ هزار و ۹۶ نفر افزایش یافته است.

وزارت بهداشت فلسطین همچنین آخرین آمار مجروحان این جنایات را ۸۱ هزار و ۱۳۶ نفر اعلام کرد