چند نفر در ایران گواهینامه رانندگی دارند؟
چند نفر در ایران گواهینامه رانندگی دارند؟
رییس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی گفت: در ایران ۵۱ میلیون نفر گواهی‌نامه دارند که این خود یک ظرفیت است، برای جاده‌های مواصلاتی پرخطر و غیرایمن می‌توان برنامه‌هایی در جهت آگاهی و آموزش مردم تدارک دید.

مازیار ناظمی، رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی کشور در حاشیه مجمع انتخاباتی هیأت این رشته در اصفهان اظهار داشت: حسینی که به عنوان رئیس هیأت انتخاب شد، مدیری ملی، کارآزموده و کاربلد است؛ بیش از ۱۰۰۰ روز بود که هیأت با سرپرست اداره می‌شد و بودجه‌ای از طریق فدراسیون در نظر گرفته شده بود که در حال حاضر تقدیم خواهد شد.

وی افزود: امیدوارم ضرری که هیأت از این بلاتکلیفی متحمل شد، به زودی جبران شود، اصفهان ورزشکاران زیای دارد که تعدادی از آن‌ها به دلیل این وضعیت و چنددستگی به استان‌های دیگر رفتند، دلیلی برای این چند دستگی وجود نداشت جز این که مردم و کشور خود را دوست نداشته باشیم.

ناظمی تصریح کرد: اداره کل ورزش و جوانان استان اعتبار خوبی را در اختیار هیأت گذاشته است که من در سایر استان‌ها مثال آن را ندیدم، ۶۵۰ میلیون تومان در حساب هیأت وجود دارد که عدد خوبی برای شروع است، اما یک مدیر ملی باید درآمدزایی داشته باشد و از ظرفیت‌های استان در بخش‌های مختلف استفاده کند، روزهای خوبی در پیش است.

رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی با بیان این که این وعده را می‌دهیم که میزبانی هر رویدادی که آمادگی برگزاری آن در اصفهان وجود داشته باشد را به این شهر بسپاریم، خاطرنشان کرد: دوره‌های مربی‌گری برگزار خواهیم کرد، هر کسی که امروز در مجمع شرکت کرده و رای داده است، وظیفه خود را انجام داده است و نباید طلبی از رئیس هیأت داشته باشد.

وی ادامه داد: امیدوارم سرمایه‌گذاری خوبی در این هیأت انجام شود، توسعه ارتباطات بین‌الملل یکی از نکات مهم است؛ تقویم کشوری بسته شده و مسابقات زیادی از rc گرفته تا آفرود برنامه‌ریزی شده است.

ناظمی گفت: در ایران ۵۱ میلیون نفر گواهی‌نامه دارند که این خود یک ظرفیت است، برای جاده‌های مواصلاتی پرخطر و غیرایمن می‌توان برنامه‌هایی در جهت آگاهی و آموزش مردم تدارک دید.

طولانی شدن زمان سرپرستی این هیأت زیبنده نبود

جواد محمدی، مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان نیز در حاشیه این مجمع انتخاباتی اظهار داشت: حسینی با توجه به تجربیات خوب و سوابق اجرایی می‌تواند عملکرد قابل توجهی داشته باشد، اداره کل ورزش و جوانان استان نیز حمایت‌های لازم را انجام خواهد داد.

وی افزود: زیبنده اصفهان نبود که تا این اندازه زمان سرپرستی یک هیأت طولانی شود؛ چند مرحله مجوز فراخوان برای ثبت‌نام و برگزاری مجمع را داشتیم که هر بار به دلیلی این اتفاق رخ نمی‌داد.

محمدی تصریح کرد: با هماهنگی دادگستری استان، مجموعه راهور، شهرداری و اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان، ساز و کاری تعبیه شده است که با هزینه‌ای بسیار کم و در مدت کمتر از یک روز مردمی که علاقه‌مند و واجد شرایط هستند، گواهی‌نامه موتور سیکلت را دریافت کنند.