پیاده‌روی اربعین به برکت خون شهدا به راه افتاد
پیاده‌روی اربعین به برکت خون شهدا به راه افتاد
وزیر کشور با بیان اینکه پیاده روی اربعین به عنوان بزرگترین حرکت انسانی به برکت خون شهدا به راه افتاد، گفت: همه ما در همه ابعاد مدیون شهدای حرم و امنیت هستیم.

به گزارش پایگاه خبری صابرین آنلاین به نقل از ایرنا، یکصد و هفدهمین جلسه ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) صبح امروز (دوشنبه) با حضور احمد وحیدی وزیر کشور و خانواده شهدای شاخص امنیت در اغتشاشات پاییز سال گذشته در وزارت کشور برگزار شد.

وزیر کشور در این نشست با اشاره به حضور خانواده های شهدا و با بیان اینکه جامعه ما زنده است چون یاد شهیدان در آن زنده است، ادامه داد: جامعه ما بالنده است چون به حضور شهدا مفتخریم. رمز و راز پیروزی ما شهدا ‌خانواده‌هایشان هستند و خدا رو شکر می کنیم که غافله شهدای مدافع حرم و امنیت، غافله شهدای کربلا را ادامه دادند و تا ظهور حضرت (عج) ادامه خواهند داد.

وی با تأکید بر اینکه شهدای حرم و امنیت یکی هستند، یادآور شد: شهید سلیمانی گفتند که جمهوری اسلامی حرم است. لذا شهدا امینت هم شهدای مدافع حرم هستند. اگر شهدا نبودند، راه نجف و کربلا بسته بود پس ما مدیون آنها هستیم.

وحیدی خاطرنشان کرد: بزرگ‌ترین جریان حرکت انسانی به برکت شهدای بزرگوار به راه افتاد و ما در همه ابعاد مدیون آنها هستیم.

سید مجید میراحمدی رئیس ستاد مرکزی اربعین نیز در این نشست گفت: جلسه امروز مزین به حضور خانواده شهدا به ویژه خانواده شهدای امنیت است و امیدواریم زائران به نیابت از شهدا به ویژه شهدای امنیت در این مسیر قدم بردارند.

رئیس ستاد مرکزی اربعین تصریح کرد: ان‌شاءالله این حرکت بزرگ فرهنگی بتواند جبران گوشه‌ای از تلاش‌ها و جانفشانی‌های شهدای امنیت عراق، شهدای امنیت کشورمان و سایر شهدای امنیت را رقم بزند.

همسر شهید مدافع حرم «حسین مرادی» به نمایندگی از خانواده‌های شهدا در این جلسه ضمن قدردانی از تلاش‌های ستاد مرکزی اربعین برای هماهنگی در برگزاری راهپیمایی عظیم اربعین گفت: مردان و زنان ما هرکجا احساس کنند نیاز است، از آخرین قطره خون خود دریغ نمی‌کنند.

وی افزود: راهپیمایی اربعین یک مانور شیعی است که هیچ رسانه غربی نمی‌تواند آن را بپوشاند. موفق نشدند و بعد از این هم موفق نخواهند شد.

در این جلسه از خانواده مکرم و معزز شهدا تجلیل شد.