پرداخت ۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به صنایع فعال پیش‌بینی شد
پرداخت ۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به صنایع فعال پیش‌بینی شد
معاون هماهنگی و محیط کسب و کار وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: براساس توافق سه جانبه بین این وزارتخانه، بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی پرداخت ۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش صنعت در دستور کار قرار گرفت.

محمد مجید فولادگر در نشست با فعالان اقتصادی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: از این میزان تسهیلات تاکنون ۱۰ هزار میلیارد ریال به شرکت‌های در حال توسعه، فعال و راهبردی(استراتژیک) پرداخت شده است.

وی افزود: صنعتی کردن ایران به تسریع در روند پیشرفت کشور کمک می‌کند و نگاه به آینده نشان می‌دهد ایران باید صنعتی شود.

فولادگر تصریح کرد: تامین مالی و دانش‌بنیان بودن در دستور کار قرار دارد که فردا بسته‌های تشویقی و امتیازهای آن برای بخش خصوصی تشریح می‌شود.

وی نگاه وزیر صنعت، معدن و تجارت به شرکت‌های تولیدی پیشران کشور را مثبت دانست و یادآور شد: باید بخش خصوصی به رسمیت شناخته و حمایت تا باری از مشکلات کشور برداشته شود.

در این نشست تعدادی از فعالان اقتصادی چهارمحال و بختیاری دیدگاه‌ها، نظرها و پیشنهادهای خود را برای بهبود وضعیت ارائه دادند.

تامین مالی، کمک برای مواد اولیه، تسهیلات سرمایه در گردش و کمبود نیروی انسانی متخصص از مهم‌ترین مشکلات مطرح شده از سوی فعالان صنعتی چهارمحال و بختیاری در این نشست به‌شمار می‌رود.

معاون وزیر صمت به منظور بازدید و بررسی واحدهای تولیدی و صنعتی چهارمحال و بختیاری به مدت ۲ روز به این استان سفر کرده است.