وزیر بهداشت از رایگان شدن درمان سرطان خبر داد
وزیر بهداشت از رایگان شدن درمان سرطان خبر داد
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رایگان شدن درمان سرطان را از برنامه های وزارت بهداشت در کشور بیان کرد.

بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از پروژه‌های دانشگاه علوم پزشکی بابل با بیان اینکه فرد سرطانی توان کار ندارد و هزینه‌های گزافی در برای درمان به خانواده آن وارد می‌شود، افزود: برنامه وزارت بهداشت در دولت سیزدهم این است که درمان سرطان در کل کشور رایگان و مراکز پیشرفته‌ای را برای درمان رایگان مردم در کل کشور راه اندازی شود.

وی ادامه داد: به زودی با اجرای پویش ملی، غربالگری بیماران سرطانی، افراد مشکوک به این بیماری، رایگان تحت مراقبت‌های درمانی قرار می‌گیرند.

وزیر بهداشت تصریح کرد: با توجه به دستگاه‌های پیشرفته‌ای که در بیمارستان پرتو درمانی بابلسر وجود دارد و همچنین ساخت بیمارستان ۲۸۰ تختخوابی در این شهرستان می‌تواند علاوه برکمک به بیماران سرطانی در حوزه گردشگری سلامت نیز نقش آفرینی بسزایی داشته باشد.

وزیر بهداشت از سفر یک میلیون و ۲۰۰ هزار گردشگر سلامت در سال گذشته به کشورمان خبر داد و گفت: سالانه بیش از یک میلیارد دلار ارز از طریق گردشگری سلامت وارد کشور می‌شود که به علت ظرفیت‌های بی‌نظیری این استان، مازندران می‌تواند نقش بسزایی را دراین راستا اجرا کند.

وی از افتتاح ۱۱ پروژه در سفر دوم ریاست جمهوری به این استان خبر داد و افزود: پروژه‌های بهداشتی و درمانی خوبی در این استان در این دولت به بهره برداری رسیده است.