وزارت تعاون ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور را تعهد کرد
وزارت تعاون ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور را تعهد کرد
معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت که این وزارتخانه ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب اجرای طرح جهش تولید مسکن در مناطق مختلف کشور را تعهد کرده است.

به گزارش پایگاه خبری صابرین آنلاین به نقل از ایرنا، مهدی مسکنی روز چهارشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی ساخت ۴۸۶ واحد مسکونی در قالب اجرای طرح جهش تولید مسکن در ساری مرکز مازندران افزود: منابع مالی مورد نیاز این طرح از طریق بانک توسعه تعاون تامین می شود.

وی اظهار داشت: همسو با اجرای طرح جهش تولید مسکن در کشور، از مجموع ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در حال ساخت، ۱۰ هزار واحد خود مالکی است ضمن اینکه یک میلیون و ۹۰ هزار واحد مسکن نیز در قالب گروه سازی توسط انبوه سازان و تعاونی های مسکن در کشور در حال احداث است.

وی خاطرنشان کرد: از مجموع یک میلیون و ۹۰ هزار واحد مسکونی در حال ساخت توسط انبوه سازان و تعاونی ها در مناطق مختلف کشور، ۸۴۰ هزار واحد توسط تعاونی های مسکن در حال ساخت است که از این تعداد نیز تاکنون ۸۰۲ واحد تکمیل و به متقاضیان واجد شرایط نیز تحویل داده شده است ضمن اینکه ۳۸ هزارو ۵۰۰ واحد مسکن نیز که عملیات ساخت آنها از سال ۹۰ آغاز شد، هنوز تکمیل نشده است.

معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شمار تعاونی های مسکن ثبت شده در کشور را در زمان حاضر ۱۰ هزار و ۵۰۰ تعاونی ذکرکرد و گفت که از این تعداد، ۵۳۸ تعاونی با مشکلاتی مواجه هستند.

مسکنی با بیان اینکه بزرگترین تعاونی های دنیا در اروپای شمالی هیچکدام تجربه ساخت مسکن را نداشتند و این تجربه تنها متعلق به جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: اکنون نیز باید با تکیه بر همان تجربه ها، بقیه طرح ها را تکمیل کنیم.

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ساخت ۴۸۶ واحد مسکونی در قالب اجرای طرح جهش تولید مسکن در شهر ساری، افزود: بخشی از منابع مالی مورد نیاز این طرح نیز از طریق بانک توسعه تعاون تامین خواهد شد.

عزم دولت سیزدهم در اجرای طرح کامل جهش تولید مسکن

این مقام مسئول با اشاره به عزم و اهتمام دولت مردمی در راستای اجرای کامل تعهدات طرح جهش تولید مسکن، گفت: دولت مردمی سیزدهم و شخص رئیس جمهور تعداد جلساتی را که در شورای عالی مسکن برگزار کردند بیشتر از تعداد جلساتی بود که در یک دوره رئیس جمهور قبلی برگزار شده بود.

مسکنی با بیان ایکنه رئیس جمهور نسبت به تهیه و تامین امکانات و مصالح مورد نیاز ساخت واحدهای مسکونی اهتمام ویژه ای دارد، افزود: کاهش سود بانکی از ۲۳ به ۱۸ درصد با اراده دولت مردمی سیزدهم انجام شده است ضمن اینکه سهم تسهیلات در ۲ ماهه گذشته با همت دولت مردمی افزایش یافته است.

وی گفت: کاهش نرخ سود بانکی به ۱۸ درصد و حتی کمتر از این میزان را مورد رضایت رئیس جمهور عنوان کرد و گفت که رئیس جمهور به اعضای عالی شورای مسکن و بانک مسکن دستور داد تا بسته هایی را در این ارتباط سازماندهی کنند.

میزان سهمیه در نظر گرفته شده همسو با اجرای طرح نهضت ملی مسکن در مازندران، ساخت ۱۵۵ هزار واحد مسکونی است.