وحدت کشورهای اسلامی، آزادی فلسطین را تسریع خواهد کرد
وحدت کشورهای اسلامی، آزادی فلسطین را تسریع خواهد کرد
وزارت کشور با دعوت مردم برای حضور در راهپیمایی روز قدس تاکید کرد: شعار«فلسطین محور وحدت جهان اسلام؛ قدس در آستانه آزادی» این پیام را مخابره می‌کند که با وحدت گسترده‌تر کشورهای اسلامی در کنار آزادیخوان جهان، می‌توان به آزادی هر چه زودتر سرزمین‌های اشغالی امیدوار بود.

به گزارش پایگاه خبری صابرین آنلاین از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور در متن بیانیه این وزارتخانه که در آستانه روز قدس منتشر شد، آمده است: تحولات فلسطین اشغالی در ماه‌های اخیر موجب شده است تا روز جهانی قدس امسال متمایز از سال‌های گذشته باشد و ادامه این تحولات با حمایت مردم مسلمان جهان اسلام در سایه وحدت بیش از پیش آنان می‌تواند رژیم پوشالی صهیونیستی را هر چه بیشتر به نابودی نزدیک کند و وعده برحق الهی که در قرآن کریم به آن اشاره شده است را محقق سازد.

در ادامه این بیانیه تاکید شد: جهان در این روزها شاهد چهره واقعی و خشونت طلب رژیم صهیونیستی، اوج گیری اختلافات درونی و قرار گرفتن آن در سراشیبی افول و سقوط است که حتی حامیان دیروزش را نیز به تردید انداخته و بیم آن دارند که مخالفت گسترده داخلی و شجاعت جبهه مقاومت که بی درنگ هر گستاخی صهیونیست‌ها را با پاسخی کوبنده مواجه می‌سازند، هیمنه دروغین و متزلزل این رژیم را فرو ریزد.

وزارت کشور در این بیانیه یادآور شد: ضعف و زبوبی رژیم صهیونیستی که از سر استیصال حتی تحمل حضور نمازگزاران فلسطینی در مسجد الاقصی این قبله نخست مسلمانان جهان را ندارد و با رفتارهای ددمنشانه، این مردم بی دفاع را مورد هجمه و هتک حرمت قرار می‌دهد، منازلشان را تخریب و سرزمینشان را غصب می‌کند، گواه جعلی و غاصب بودن این رژیم است.

در ادامه این بیانیه آمده است: چنین جنایات و ددمنشی های رژیم کودک کش اسرائیل در چند دهه گذشته، نه تنها باعث تثبت آنها نشد که اکنون این سرزمین و بیت المقدس شریف و عزیز در تارک سپهر سیاسی جهان اسلام قرار گرفته و در بزرگترین رویدادهای مردمی جهان، حمایت از ملت مظلوم فلسطین و برافراشته شدن پرچم این سرزمین جلوه‌گری می کند.

روز جهانی قدس با شعار « فلسطین محور وحدت جهان اسلام؛ قدس در آستانه آزادی»، این پیام را مخابره می کند که با وحدت گسترده‌تر کشورهای اسلامی در کنار آزادیخوان جهان، می‌توان به آزادی هر چه زودتر سرزمین‌های اشغالی و بازگشت حق مردم فلسطین برای تعیین سرنوشت خود، امیدوار بود.

وزارت کشور در این بیانیه خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی جا دارد امت اسلامی و مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی یکبار دیگر با حضور سرنوشت ساز خود در راهپیمایی روز جهانی قدس پایبندی خود را به آرمان های امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب در قبال فلسطین نشان دهند و ضمن تقویت روحیه ضد اشغالگری گروه های مقاومت، زمینه های تحقق هر چه زودتر گردهمایی همه آزادیخواهان را در قدس شریف فراهم سازند که چنین روزی دور نیست.