نخبگان دیدگاه‌های خود را درباره لایحه حجاب و عفاف ارائه کنند
نخبگان دیدگاه‌های خود را درباره لایحه حجاب و عفاف ارائه کنند
رییس مجلس شور ای اسلامی گفت: از همه نخبگان جامعه دعوت می‌شود تا دیدگاه‌های خود را درباره لایحه حجاب و عفاف از طریق سامانه جمع‌سپاری در پایگاه الکترونیکی مجلس ارائه کنند زیرا لازم است این لایحه در سریع‌ترین زمان ممکن به تصویب برسد.

به گزارش پایگاه خبری صابرین آنلاین به نقل از ایرنا، چهارمین نشست تخصصی از سلسله نشست‌های هم اندیشی لایحه حمایت از فرهنگ عفاف و حجاب با حضور جمعی از بانوان نخبه و صاحب‌نظر حوزه زنان و خانواده و رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

محمدباقر قالیباف در این نشست بابیان اینکه موضوع عفاف و حجاب در همه ابعاد و طیف های جامعه بدون استثنا اثرگذار است، گفت: لازم است ابعاد مختلف این مساله بررسی و قانونی تدوین شود که به همه ساحت های موضوع عفاف و حجاب توجه کند، هم اجرایی باشد و هم نهادهای مرتبط با این مقوله را در همه زمینه ها، مسئولیت پذیر کند.

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از پاییز سال گذشته تاکنون در محافل مختلف، نظرات و دیدگاه‌های نخبگان را شنیده‌ایم و این جلسه در ادامه سلسله نشست‌ها برای واکاوی زوایای مختلف این موضوع و شنیدن تحلیل‌ صاحب‌نظران است.‌

وی با تاکید بر لزوم جمع‌سپاری در بررسی موضوعات مهم در مجلس به ویژه درباره لایحه عفاف و حجاب، تصریح کرد: با جمع‌سپاری این موضوع تلاش می کنیم دیدگاه های نخبگان و صاحب‌نظران این حوزه شنیده شود تا به یک قانون جامع و موثر برسیم و لذا از همه نخبگان جامعه و مخصوصا صاحب نظرات دعوت می کنم که در باره این لایحه دیدگاه‌های خود را از طریق سامانه جمع‌سپاری که روی پایگاه الکترونیکی مجلس در دسترس قرار گرفته است، به ما ارائه کنند.

قالیباف تاکید کرد: لازم است این لایحه در سریع‌ترین زمان ممکن به تصویب برسد، این سامانه طراحی شده تا همه بتوانند دیدگاه های خود درباره این لایحه را در زمان کوتاهی به مجلس منتقل کنند.

در این نشست جمعی از بانوان فعال و نخبه حوزه مسائل زنان و خانواده به ارائه دیدگاه های خود درباره لایحه تقدیمی دولت و نیز مسائل و ملاحظات مرتبط با آن پرداختند.

«سامانه جمع‌سپاری» برای دریافت دیدگاه‌های صاحب‌نظران درباره این لایحه، در پایگاه الکترونیکی جامع مجلس شورای اسلامی به نشانی parliran.ir در دسترس قرار دارد.