مهم‌ترین محورهای بیانات رهبر انقلاب در دیدار اقشار مختلف بانوان
مهم‌ترین محورهای بیانات رهبر انقلاب در دیدار اقشار مختلف بانوان
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار جمعی از اقشار مختلف بانوان فرمودند: رویکرد تمدن غربی در مبحث بسیار مهم و حیاتی زن در دو عامل سودجویی و لذت‌جویی خلاصه می‌شود.

 جمعی از اقشار مختلف بانوان با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

مهم ترین محورهای بیانات رهبر انقلاب در این دیدار به شرح زیر است:

رویکرد تمدن غربی در مبحث زن در دو عامل سودجویی و لذت‌جویی خلاصه می‌شود

رویکرد تمدن غربی در مبحث بسیار مهم و حیاتی زن در دو عامل سودجویی و لذت‌جویی خلاصه می‌شود.

مسئله زن در اسلام یکی از نقاط قوت اسلام است

مسئله زن در اسلام یکی از نقاط قوت اسلام است. اسلام منطق محکم و قوی و پشتوانه عقلانی در همه بخش‌های مربوط به زن دارد.

رهبر انقلاب پس از سخنان همسر شیخ زکزاکی: این زن مثل کوه صبر کرده است

از خانم زکزاکی که اینجا صحبت کردند، تشکر می کنم. ایشان مادر شش شهیدند. سه پسرشان در یک حادثه، سه پسرشان در یک حادثه دیگر به شهادت رسیده و این زن مثل کوه صبر کرده و مدتها زندان و سختیهای فراوان را تحمل کرده است.

بانوان می‌توانند در انتخابات نقش‌آفرین باشند

بانوان می‌توانند در انتخابات نقش‌آفرین باشند.

امروز در دنیا دو رویکرد در همه‌ی این زمینه‌ها وجود دارد؛ یک رویکردی رویکرد رایج متداول غربی است که در کشورهای غیر غربی هم رواج پیدا کرده در همه‌ی زمینه‌هایی که ذکر کردم. یک رویکرد هم رویکرد اسلامی است، این دو در مقابل هم قرار دارند.

منتها یک نکته‌ای وجود دارد که این نکته به نظر من نکته‌ی قابل توجهی است و آن، این است که نظام فرهنگی و تمدّنی غرب در این مسائل حاضر به مباحثه نیست، از ورود در بحث و تحقیق فرار میکند.

بسیاری از سؤالات در این زمینه‌ها را فرهنگ غربی، نظام غربی، نظام تمدّنی و فرهنگی غربی جلو نمی‌آید که بحث بکند. مسأله را با جنجال و هوچی‌بازی و استفاده از هنر و سینما و زور و فضای مجازی و اینها پیش میبرد. بحث حاضر نیست بکند، جواب حاضر نیست به سؤالها بدهد. علت هم این است که غرب هیچ منطقی ندارد.

به نظر من زن مسلمان الگویی بهتر از فاطمه‌ی زهرا (سلام‌اللّه‌علیها) نمی تواند پیدا کند

 بانوان جامعه‌‌مان سعی کنند هم در امر خانه‌داری هم در امر فعالیت اجتماعی و سیاسی و هم در حکمت و دانش از فاطمه زهرا سلام‌اللّه‌علیها الگوبرداری کنند

واقعاً عظمت فاطمه‌ی زهرا (سلام‌اللّه‌علیها)  را با هیچ انسانی، جز همان اهل‌بیت پیغمبر و خود رسول اللّه و اولادش نمیشود مقایسه کرد.
به نظر من زن مسلمان الگویی بهتر از فاطمه‌ی زهرا (سلام‌اللّه‌علیها) نمیتواند پیدا کند.

بانوان عزیز جامعه‌ی اسلامی ما سعی کنند دنبال فاطمه‌ی زهرا حرکت کنند هم در امر خانه‌داری هم در امر فعالیت اجتماعی و سیاسی هم در حکمت و دانش.

حضور زنان در مشاغل مختلف مدیریتی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی هیچ محدودیتی ندارد

حضور زنان در مشاغل مختلف مدیریتی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی هیچ محدودیتی ندارد. ملاک شایسته‌سالاری است.

 رهبر انقلاب در دیدار هزاران نفر از زنان و دختران: مردان و زنان باید در خانه با یکدیگر تفاهم داشته باشند. کار کردن در خانه مطلقاً وظیفه زنان نیست.

بانوانی با لباس اقوام مختلف ایرانی در دیدار امروز با رهبر انقلاب

در دیدار امروز اقشار مختلف بانوان با رهبر انقلاب، بانوانی با لباس اقوام مختلف ایرانی حضور داشتند.

رهبر انقلاب: مهمترین نقش بانوان در قضیه انتخابات، وادار کردن همسر و فرزندان به تحقیق درست و فعال بودن در زمینه انتخابات است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز در دیدار جمعی از زنان و دختران فرمودند: در این قضیه‌ی انتخابات شما بانوان و خانمهای عزیز میتوانید نقش ایفا کنید، مهمترین نقش شما هم در داخل خانه است، مادرها میتوانند نقش ایفا کنند، وادار کنند، فرزندان را، همسر را، برای اینکه در زمینه‌ی انتخابات فعال باشند، درست تحقیق کنند، زنها در برخی از مسائل شناخت اشخاص و راهبردها و جریانها دقیق‌تر و ظریف‌تر از مردها نگاه میکنند و نقاطی را پیدا میکنند در شناخت نامزدهای انتخاباتی، در حضور در پای صندوقها هم در داخل خانه، هم درخارج خانه میتوانید نقش ایفا کنید.