مقابله با فساد باید علمی و اصولی باشد
مقابله با فساد باید علمی و اصولی باشد
حجت السلام اژه ای گفت: اگرچه مسئله فرهنگ و امنیت مهم است و باید باشد اما امروز اقتصاد مهم‌ترین موضوع در کشور است چرا که دشمن از این طریق دنبال ضربه زدن است.

به گزارش پایگاه خبری صابرین آنلاین به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در نشست با قضات و کارکنان قضایی استان کردستان در سنندج، افزود: برای تعامل بیشتر در پشبرد کار‌ها و نزدیک کردن نگاه‌ها و از سوی دیگر حل مشکلات حقوقی و قضایی دستگاه قضا از نیمه دوم سال ۱۴۰۰ بیشترین تماس را با مجلس شورای اسلامی داشته‌ایم که کم سابقه است.

او مردم را، ولی نعمتان نظام دانست و گفت: علی رغم سختی‌های کار و کمبود تجهیزات، ارزشمندترین کار خدمت به مردم است و قضات با حسن خلق و سعه‌ی صدر برخورد کنند.

رئیس قوه قضاییه گفت: مقابله علمی و اصولی با فساد ارزشمند است و نباید از این مسائل غافل شد.

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای افزود: وزیر دادگستری مورد اعتماد هر سه قوه است و در تلاش است تا مشکلات حوزه کارکنان قضایی رفع شود.

او تاکید کرد از ظرفیت مردم برای صلح و سازش و رفع خصومت‌ها و مشکلات مردم به ویژه خانواده‌ها بهره گرفته شود تا کار به حکم نرسد.

رئیس دستگاه قضا بر رفع موانع تولید در کردستان تاکید کرد و افزود: و با احیای واحد‌های تعطیل و استفاده از موهبت معادن غنی زمینه و بستر توسعه در استان تسریع شود.

او با اشاره به اینکه کردستان علاوه بر داشتن مواهب الهی و طبیعی، از انسان‌های فرهیخته، با هنر و ادیب برخوردار است، گفت: وجود ادبا و شاعران برجسته و انسان‌های باصفا و باوفا که از آغاز انقلاب تاکنون خدمات برجسته‌ای برای کردستان و کشور داشته اند و در دفاع از مرز‌ها و خنثی کردن توطئه‌های دشمنان هم نقش مهمی ایفا کرده اند.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه جبهه استکبار از آغاز انقلاب تاکنون ازدشمنی علیه این مردم دست برنداشته است، گفت: هوشیاری پیشمرگان کرد و شهدای گرانقدر و خانواده‌های مظلوم آن‌ها برای دفاع از ارزش‌های انقلابی و اسلامی ستودنی است.

محسنی اژه‌ای افزود: دشمن نتوانست از جغرافیای طبیعی منطقه و انسانی این استان به نفع خود بهره ببرد، ولی با موانعی که ایجاد کرد روند توسعه‌ای استان را کند کرد.

او به موفقیت‌های دستگاه قضای در استان اشاره کرد و گفت: این توفیقات با همدلی مسئولان استان رقم خورده است.

رئیس دستگاه قضایی گفت: به دلیل جنگ تحمیلی برخی زیرساخت‌های کردستان کمتر توسعه یافته، ولی اکنون زمان شتاب برای توسعه استان فرا رسیده است.

او امنیت در کردستان را کاری ارزشمند دانست و افزود: احقاق حق مردم، کاهش نرخ بیکاری، فراهم گردن زمینه توسعه اقتصادی و امنیت سرمایه‌گذاری برای بهبود وضع مردم کردستان ارزش بالایی دارد که کارکنان دستگاه قضا باید با جدیت به آن بپردازند.