لایحه عفاف و حجاب خارج از نوبت رسیدگی می‌‎شود
لایحه عفاف و حجاب خارج از نوبت رسیدگی می‌‎شود
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه عفاف و حجاب بعد از تصویب در کمیسیون، به صورت خارج از نوبت در صحن علنی بررسی می شود.

یه گزارش پایگاه خبری صابرین آنلاین به نقل ازایرنا، محمد باقر قالیباف در جلسه علنی روز دوشنبه – ۲۶ تیرماه – مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر احمد حسین فلاحی نماینده مردم همدان در مجلس در خصوص علت تأخیر رسیدگی به لایحه عفاف و حجاب اظهار کرد: این نکته مهمی است؛ در اینکه لایحه قضایی که آمده، بحث مهمی است، شکی نیست؛ برای همین دوفوریتی به مجلس آمد.

وی افزود: لذا دراین رابطه بحث و تبادل نظر شد تا همه ابعاد موضوع عفاف و حجاب مورد رسیدگی قرار گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این لایحه موضوعات فرهنگی، آموزشی، اجتماعی، سیاسی، امنیتی و قضایی دارد، یادآورشد: سال گذشته کمیسیون فرهنگی در گزارشی اعلام کرد که ۳۱ دستگاه در رابطه با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به وظایف خود عمل نکرده اند، این در حالی است که دستگاه ها معتقدند که صراحت در تکالیف و وظایف وجود ندارد لذا مجلس تصمیم گرفت تا همه ابعاد این لایحه مورد بررسی قرار گیرد و در نهایت تصمیم گرفته شد به صورت یک فوریتی به کمیسیون ارسال شود.

وی خاطرنشان کرد: همه ابعاد لایحه عفاف و حجاب با حضور اعضای کمیسیون فرهنگی در کمیسیون قضایی مجلس بررسی شده و قرار است خارج از نوبت در صحن علنی مجلس رسیدگی شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قانون ناقص تصویب نمی کنیم، گفت: تبصره ماده ۱۰۰ آیین نامه داخلی به ما اجازه داده تا خارج از نوبت رسیدگی این موضوع را رسیدگی کنیم لذا بحث فرهنگی این لایحه حذف نخواهد شد.

قالیباف یادآورشد: نیروی انتظامی طبق قانون اساسی ضابط قضایی است و نمی تواند بدون دستور قضایی اقدام به پلمب مکانی کند و این موضوع که نیروی انتظامی بدون دستور قضایی وارد شود، خلاف قانون اساسی است.

وی ابراز امیدواری کرد که لایحه عفاف و حجاب برای ماه های محرم و صفر به صحن علنی مجلس بیاید و قانون جامعی داشته باشیم.