قیمت سوخت تا آخر دولت سیزدهم افزایش پیدا نمی‌کند
قیمت سوخت تا آخر دولت سیزدهم افزایش پیدا نمی‌کند
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه قرار است تا آخر دولت سیزدهم قیمت سوخت افزایش پیدا نکند، گفت: قیمت سوخت بر مبارزه با قاچاق سایه انداخته است.

سید مجید رضوی نماینده ویژه رئیس جمهور و رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز عصر امروز در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان، اظهار داشت: روزانه مقدار زیادی قاچاق سوخت از مرزهای کشور انجام می‌شود.
وی با بیان ایسید مجید رضوی نماینده ویژه رئیس جمهور و رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز عصر امروز در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان، اظهار داشت: روزانه مقدار زیادی قاچاق سوخت از مرزهای کشور انجام می‌شود.نکه قرار است تا آخر دولت سیزدهم قیمت سوخت افزایش پیدا نکند و با همین قیمت بتوانیم شرایط را اداره کنیم، گفت: قیمت پایین سوخت در کشور نسبت به سایر کشورها و حتی کشورهای همسایه باعث شده که سوخت از کشور قاچاق شود.
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به اینکه بحث قیمت سوخت بر مبارزه با قاچاق سوخت سایه انداخته است، افزود: از آنجا که بالا بردن قیمت سوخت بر معیشت مردم اثر می‌گذارد بحث افزایش قیمت سوخت را نداریم اما این موضوع از طرف دیگر مشکلاتی بر کشور ایجاد کرده است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر قاچاق سوخت واقعاً وسوسه‌انگیز و فسادآور است، ادامه داد: نسبت به سال‌های گذشته رتبه استان کرمان در مبارزه با قاچاق کالا کم شده و هر سال وضعیت استان در بحث مبارزه با قاچاق بهتر شده است.
رضوی با اشاره به اینکه هم مرزی با استان سیستان و بلوچستان یکی از دلایل عبور سوخت قاچاق از استان کرمان است و البته از خود استان هم قاچاق سوخت داریم، بیان کرد: پیشانی مقابله با قاچاق سوخت نیروهای فراجا هستند که اقدامات آنها جای تقدیر دارد و در صحنه مبارزه با این معضل هستند.
وی با بیان اینکه سایر دستگاه‌ها نیز در مبارزه با قاچاق سوخت وظایفی دارند و آمار و ارقامی وجود دارد که سوخت از این طریق قاچاق می‌شود که دستگاه‌ها باید نظارت کنند، گفت: بر اساس مصوبه شورای سران قوای کشور فراجا مکلف شده که با استفاده از ظرفیت‌های قانونی با قاچاق سوخت در کشور مبارزه کند.
نماینده ویژه رئیس جمهور با اشاره به اینکه استاندار کرمان به‌عنوان نماینده عالی دولت باید امر مبارزه با قاچاق کالا در استان را تسهیل و دستگاه‌ها را همراه و هماهنگ کند، افزود: باید از انحراف سوخت و قرار گرفتن آن در مسیر قاچاق جلوگیری کرد و دستگاه‌ها باید نسبت به این موضوع حساس باشند.
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ادامه داد: شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان کرمان موظف است که تحویل سوخت مکشوفه را پیش‌بینی کند تا مشکلات فراجا در بحث نگهداری سوخت مکشوفه برطرف شود.
وی با بیان اینکه میزان قابل توجه قاچاق سوخت از طریق کامیون‌ها و تریلی‌ها انجام می‌شود، گفت: با هماهنگی بین دستگاهی می‌شود جلوی مقدار قابل توجهی از قاچاق سوخت را گرفت.