قرارگاه مسکن کارگری در کشور تشکیل شده است
قرارگاه مسکن کارگری در کشور تشکیل شده است
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای کمک به قشر شریف کارگری و رفع دغدغه های آنها در موضوع مسکن، قرارگاه مسکن کارگری در کشور تشکیل شد.

به گزارش پایگاه خبری صابرین آنلاین به نقل از فارس ا، علی حسین رعیتی فرد امروز در جمع نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار کرد: در نشست اخیر شورای‌عالی کار و با دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسئله مسکن کارگران مورد بحث قرار گرفت و مقرر شد با همکاری بخش‌های مرتبط و استفاده از ظرفیت وزارتخانه، این موضوع که باعث دغدغه جامعه هدف شده است، پیگیری شود.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در دولت سیزدهم توسعه اصل سه جانبه گرایی مورد تاکید قرار دارد، چون جامعه کارگری و کارفرمایی به عنوان دو بال تولید هستند و نظر شرکای اجتماعی برای دولت مهم است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره امنیت شغلی کارگران نیز گفت: برای پیگیری این موضوع، “کارگروه امنیت شغلی و ساماندهی قراردادهای مدت موقت” متشکل از نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی، اساتید دانشگاه، قضات دیوان عدالت اداری، نمایندگان مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری تشکیل شد که با بررسی های صورت گرفته، اصلاح برخی مفاد قانون کار مورد توجه قرار گفت و هم اینک لایحه آن آماده ارسال به هیأت دولت است.

رعیتی فرد ادامه داد: اهتمام دولت سیزدهم بر این است که با وجود مشکلات و تنگناها، سفره کارگران کوچک نشود و پرداخت یارانه ها در اشکال مختلف به مردم در این راستا انجام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه برای سال ١۴٠٢ یک هزار واحد را مبنای طرح طبقه بندی قرار داده ایم، اظهار کرد: با اجرای این طرح، به عدالت مزدی نزدیک می شویم و کارگران بر اساس تحصیلات، تجربه، مهارت، توانمندی و سوابق کاری طبقه بندی می شوند.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: دو اقدام در زمینه طبقه بندی مشاغل انجام شده است که برگزاری آزمون یکی از آنها بود، در حالی که این امر پیشتر انحصاری بود اما سال گذشته با برگزاری آزمون سراسری تلاش کردیم هرکسی که در این حوزه مهارت داشت دعوت کنیم و حدود ۱۶۰ نفر در آزمون پذیرفته شدند که در اجرای عدالت کمک می کند.

رعیتی فرد گفت: آیین‌نامه بیمه کارگران ساختمانی نهایی شده است و امیدواریم با اجرای این قانون، جامعه هدف از خدمات لازم بهره مند شوند.

وی افزود: سیستان و بلوچستان ظرفیت‌های بالقوه فراوانی دارد که امیدواریم با تلاش‌های دولت زمینه رشد و توسعه این خطه پهناور فراهم شود.