فرصت ۳ماهه به شرکت‌های زیان‌ده صندوق ذخیره فرهنگیان
فرصت ۳ماهه به شرکت‌های زیان‌ده صندوق ذخیره فرهنگیان
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان به شرکت‌های زیان‌ده این صندوق سه ماه فرصت داد تا برنامه‌های جامع عملیاتی خود را برای خروج از زیان و سودآوری پایدار ارائه کنند.

محسن احمدی ضمن حضور در محل هلدینگ‌های وابسته به صندوق ذخیره فرهنگیان با مدیران‌عامل، معاونین و مدیران‌عامل شرکت‌های تابعه هلدینگ تدبیرگران اطلس و هلدینگ سرمایه‌گذاری فرهنگیان به دیدار و گفت‌وگو پرداخت.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در این دیدارها طی سخنانی با تأکید بر ضرورت بازسازی اقتصادی در صندوق ذخیره فرهنگیان رویکرد تحولی پیش روی این موسسه در دوره جدید را مبتنی بر صیانت، شفافیت، هم‌افزایی، خروج از بنگاه‌داری زیان‌ده، مولدسازی، اصلاح پرتفوی سرمایه‌گذاری، فسادستیزی، توجه به اقتصاد دیجیتال و دانش‌بنیان، تعالی سرمایه انسانی، چابک‌سازی و ارزش‌آفرینی پایدار برشمرد.

وی افزود: برای تحقق این اهداف باید هم‌صدا و هم‌گرا، گفتمان مشترک و نقشه راه مناسبی را طرحی و اجرا کنیم.

هیچ شرکتی زیان‌دهی نباید فعالیت کند

وی مهمترین رسالت صندوق فرهنگیان به عنوان مالک و سهامدار هلدینگ‌های ۶گانه را ایفای نقش، هدایت، حمایت و نظارت دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به هدف‌گذاری صورت گرفته برای افزایش سودآوری و ارزش‌آفرینی پایدار دارایی‌ها، نباید هیچ شرکت زیان‌دهی در مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان ادامه فعالیت دهد.

احمدی با اشاره به فرصت سه‌ماهه به این شرکت‌ها برای خروج از بحران و توقف زیان، یادآور شد: در صورت استمرار وضع موجود و عدم ارائه برنامه قابل قبول و قابل اجرا برای گذر از این شرایط، شرکت‌های زیان‌ده ادغام، واگذار یا تجمیع خواهند شد.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان، چابک‌سازی برای واکنش سریع و دقیق به تحولات بازار و نوآوری و خلاقیت برای رفع چالش‌های پیش رو و بسترسازی مناسب برای تأمین پروژه‌ها را از الزامات کار مدیران هلدینگ‌ها برشمرد و خاطرنشان کرد: تنها با اعتمادسازی برای جامعه فرهنگیان می‌توان برای حفظ ارزش دارایی‌ها و افزایش نرخ بازدهی آن گام‌های مطمئنی برداشت

احمدی مطالبه‌گری را حق ذاتی جامعه فرهنگیان کشور دانست و بر ضرورت پاسخگویی و انتقادپذیری مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان تأکید کرد.

از دخالت‌های غیرضروری استقبال نمی‌کنیم

وی مبارزه با فساد و شفافیت حداکثری را از راهبردهای مهم در دوره مدیریت جدید عنوان کرد و گفت: درهای این صندوق برای نظارت ذی‌نفعان و دستگاه‌های نظارتی باز خواهد شد اما از دخالت‌های غیرضروری و توصیه‌های غیرتخصصی استقبال نخواهیم کرد و اجازه کار سیاسی و سفارشی را به مدیران این صندوق نخواهیم داد.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان بر لزوم به‌کارگیری مدیران پاکدست در مجموعه صندوق تأکید کرد و یادآور شد: تنها کسانی در این مجموعه ادامه فعالیت می‌دهند که با پرهیز از حاشیه‌سازی، سلامت، پاکدستی و مسئولیت‌پذیری، مأموریت‌های محوله را اجرا کنند.

حیات خلوت‌های صندوق ذخیره بسته خواهد شد

وی همچنین از آغاز فرآیند ارزیابی هوشمند و مستمر فعالیت و اقدامات مدیران صندوق خبر داد و گفت: با افزایش نظارت‌ها، آفتاب شفافیت بر تاریکخانه‌های صندوق ذخیره فرهنگیان خواهد تابید و حیات خلوت‌های موجود یکی پس از دیگری بسته خواهد شد.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان به ضرورت ادامه دقیق و صحیح طرح ارزش مالکانه تأکید کرد و این طرح را یکی از مطالبات به حق جامعه فرهنگیان کشور دانست که در راستای تحقق منزلت و ارتقاء سطح معیشت فرهنگیان می‌تواند امیدآفرین باشد.

سرعت عمل در بورسی شدن شرکت‌ها

وی در همین راستا ورود شرکت‌های تابعه صندوق را به بورس اوراق بهادار ضرورتی اجتناب‌ناپذیر دانست که سرعت عمل در انجام آن به افزایش ارزش دارایی‌های ذینفعان و شفاف‌سازی مناسب کمک شایانی خواهد کرد.

احمدی یادآور شد: با ورود شرکت‌های تابعه به بازار بورس، ابزارهای نظارت دقیق و مردمی را در این شرکت‌ها فعال خواهیم کرد تا روزنه‌های فساد و عدم شفافیت مسدود شود.

اولویت استخدام با فرزندان فرهنگیان

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان از رویکرد جدید در جذب سرمایه‌های انسانی متخصص، جوان و متعهد با اولویت فرزندان نخبه خانواده فرهنگیان خبر داد و بر ضرورت نگه داشتن و ادامه فعالیت نیروهای متخصص و متبحر موجود تأکید کرد.