عزم دولت در حل مشکلات اقتصادی جدی است 
عزم دولت در حل مشکلات اقتصادی جدی است 
معاون اجرایی رییس جمهور گفت: عزم دولت در حل مشکلات حوزه های صنعت، معدن و شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت جدی است.

به گزارش پایگاه خبری صابرین آنلاین به نقل از ایرنا،محسن منصوری ” سه شنبه شب در نشست شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت البرز افزود: برخی اتفاقات خوب در این زمینه ها افتاده و دستور رییس جمهور در وقت گذاشتن برای فعالان اقتصادی است.

وی بیان کرد: شاهد رشد اقتصادی در کشور بودیم و توسعه حوزه معدن نیز حاکی از تحقق این مهم است.

منصوری افزود: در بخش سرمایه ثابت خودرو هشت درصد رشد داشتیم ، اگرچه در تولید مشکلاتی داریم ولی جهت حرکت به خوبی داریم.

وی یادآورشد: در تدوین برنامه هفتم، نظر بخش خصوصی گرفته شده و فرمایش رهبر معظم انقلاب در بحث مردمی سازی اقتصاد به صورت ویژه مدنظر است.

منصوری گفت: دولت اگر زیاد از حد در اقتصاد باشد ضربه می خوریم از اینرو مدیریت باید در مقام نظارت، هدایت و حمایت باشد.

وی تاکید کرد: وقتی بخش خصوصی می تواند کار را انجام دهد دولت ورود نکند.

معاون اجرایی رییس جمهور افزود: بحث ارز در منطقه های ویژه اقتصادی را با بانک مرکزی و مدیران مناطق آزاد در دست اقدام قرار داده ایم تا مساله را جمع بندی کنیم.

وی از کسری ۱۶ هزار مگاواتی برق در کشور خبر داد و افزود: به رغم مشکلات در این زمینه مدیریت برای آسیب کمتر داشتیم.

معاون اجرایی رییس جمهور یادآورشد: از ابتدای فعالیت دولت تا کنون هفت هزار مگا وات نیروگاه وارد مدار شده است.

منصوری در مورد ساماندهی لکه های صنعتی در استان های مختلف از جمله البرز بیان کرد: در این مورد تجربه موفقی در تهران داشتیم. بحث محدودیت های مالیاتی ایجاد شده برای فعالیت صنایع بر اساس مصوبه شعاع ۱۲۰ کیلومتر از جمله این موارد بود. در این مورد به ضوابط زیست محیطی پایبند بوده و آن را مدنظر قرار دادیم و از سویی اقدام موثری برای ساماندهی بیش از ۳۸ لکه صنعتی در استان تهران انجام شد و آمادگی پیشبرد چنین اقداماتی برای البرز نیز هستیم.

وی در مورد کمک برای راه اندازی مسیر ریلی یا کریدور مناسب تسهیل مروادات تجاری از مبداء فرودگاه پیام گفت: در صورتی که برای تامین منابع مشکلی نباشد این اقدام را دنبال خواهیم کرد.

منصوری تاکید کرد: برای حمایت از بخش های مختلف تولیدی و صنعتی هر تلاشی را منظور خواهیم کرد، چون در این مجموعه سطح اشتغال بالای ایجاد شده است و دغدغه های مالی آنها برای مبادلات تجاری بر اساس پایه ریالی را پیگیری می کنیم.

 

مصوبات سفر رییس جمهورپیشرفت ۵۰ درصد برای پروژه های البرز به همراه داشت

همچنین استاندار البرز گفت: این استان در مصوبات سفر استانی رییس جمهور ۲ هزار میلیارد تومان دریافت کرده که موجب پیشرفت ۵۰ درصدی پروژه‌های آن شده است.

مجتبی عبداللهی استاندار البرز، سه شنبه شب در نشست شورای اداری استان البرز با حضور معاون امور اجرایی رییس جمهور افزود: طی سفر معاون رئیس جمهور به استان البرز از پروژه‌های فاخر و فنی استان البرز اعم از بزرگراه شمالی، متروی کرج، پروژه‌های درمانی همچون بیمارستان فردیس بازدید صورت گرفت و در راستای تکمیل، تجهیز و به ثمر رسیدن پروژه‌ها به بحث و تبادل نظر پرداختیم.

وی با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم فعالیت‌های گسترده‌ای صورت گرفته است تا مطالبات مردمی را پاسخگو باشیم، اضافه کرد: با توجه به مشکلات زیرساختی که در استان البرز وجود دارد درخواست داریم در حوزه تخصیص‌ها عنایت ویژه‌ای به استان البرز داشته باشید.

استاندار البرز یادآور شد: امیدواریم با حضور رییس جمهور افتتاح پروژه‌های آماده البرز انجام شود تا بتوانیم برخی مطالبات استانی را پیگیری کنیم.

عبداللهی با اشاره به اینکه در حوزه مسکن ملی به عنوان استان پیشتاز فعال بوده‌ایم، اضافه کرد: در این راستا با راه اندازی قرارگاه مسکن، اقدامات ویژه ای را پیگیری کرده ایم.