عراقی‌ها و افغانستانی‌ها بیشترین گردشگران سلامت در ایران
عراقی‌ها و افغانستانی‌ها بیشترین گردشگران سلامت در ایران
وزیر بهداشت با بیان اینکه بیشترین مراجعات گردشگران سلامت امروزه از کشورهایی مانند عراق و افغانستان است، گفت: سالانه یک میلیادر دلار ارز از طریق گردشگری سلامت وارد کشور می‌شود.

بهرام عین‌اللهی امروز در حاشیه هفدمین نمایشگاه گردشگری ایران در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در این نمایشگاه دستاوردهای دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران در حوزه گردشگری سلامت به نمایش گذاشته شده است‌. با توجه به سیاست‌های رییس جمهور و همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای همسایه، یکی از مطالبی که مورد نظر ماست توسعه گردشگری سلامت است.

وی افزود: در زمان شروع دولت تنها ۱۳۰ مرکز مجوز گردشگری سلامت را داشته‌اند اما الان این آمار به ۲۸۰ مرکز رسیده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: به دلیل اینکه جمهوری اسلامی ایران قوی‌ترین حوزه سلامت منطقه را دارد، مردم کشورهای همسایه تمایل دارند برای درمان به کشور ما مراجعه کنند.

عین‌اللهی بیان کرد: بیشترین مراجعات را امروزه از کشورهایی مانند عراق و افغانستان داریم و از ۶۴ ملیت گوناگون یک میلیون و ۲۰۰ هزار گردشگر سلامت در سال گذشته به کشور مراجعه کرده‌اند.

وی درباره میزان ارزآوری گردشگری سلامت نیز گفت: سالانه یک میلیادر دلار ارز از طریق گردشگری سلامت وارد کشور می‌شود.

وزیر بهداشت یادآور شد: ۱۰ کشور شامل عراق، افغانستان، پاکستان، عمان، بحرین، ارمنستان، تاجیکستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس بیشترین مراجعه را بابت گردشگری سلامت به کشور دارند.

وی خاطرنشان کرد: ۲۰ درصد کل گردشگرانی که به ایران می‌آیند گردشگر سلامت هستند و امیدواریم با همکاری بسیار خوبی که بین وزارت بهداشت و گردشگری وجود دارد بتوانیم شاهد رونق بیشتر این موضوع در سال‌های آینده باشیم.