طرح‌های سلامت، جزو سه اولویت اصلی سازمان برنامه و بودجه
طرح‌های سلامت، جزو سه اولویت اصلی سازمان برنامه و بودجه
معاون رئيس‌جمهور و رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور در بازديد از بيمارستان در دست احداث «شريعتي نوين» (شريعتي ۲) در منطقه ۲۲ تهران گفت: احداث اين بيمارستان بزرگ كه هم از نيروي انساني كارآمد و هم از تجهيزات روز بهره مي‌برد، از افتخارات بخش درمان است و دولت سيزدهم خود را متعهد به تكميل اين طرح مهم و اثرگذار براي كشور مي‌داند.

دکتر داود منظور،  در بازدید از بیمارستان در دست ساخت «شریعتی نوین» در منطقه ۲۲ تهران، از آخرین وضعیت پیشرفت بخش‌های مختلف این طرح مطلع شد.
دکتر منظور در نشستی با رئیس و جمعی از استادان بیمارستان دکتر شریعتی و پیمانکار و مشاور طرح بیمارستان شریعتی نوین، گفت: این طرح از جمله طرح‌هایی است که پیشرفت خوبی داشته است و امیدواریم با جدیت کارفرما و پیمانکار و عوامل اجرایی، شاهد پایان بخش‌های اندک باقی‌مانده تا پایان سال آینده باشیم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه سیاست دولت سیزدهم، تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام است، افزود: طرح‌های سلامت، جزو سه اولویت اصلی سازمان برنامه و بودجه قرار دارند.
وی ادامه داد: احداث این بیمارستان در منطقه ۲۲ تهران که یک منطقه رو به رشد از نظر اسکان جمعیت است و در مرز استان‌های تهران و البرز قرار گرفته، اهمیت راهبردی این طرح را نشان می‌دهد.
معاون رئیس‌جمهور با تأکید بر ضرورت پیشبرد همزمان تأمین تجهیزات بیمارستان در کنار مراحل ساختمانی آن، گفت: از آنجایی که بخشی از منابع مالی احداث این بیمارستان از محل تسهیلات بانک توسعه اسلامی تأمین شده که با وقفه‌های کوتاهی در پرداخت روبرو شده بود، سازمان برنامه و بودجه، اخیرا یکهزار میلیارد تومان برای پرداخت بدهی‌های این بانک تخصیص داده است.
*برنامه دولت برای بهره‌برداری از طرح‌های با بیش از ۶۰ درصد پیشرفت تا پایان سال آینده
دکتر منظور با بیان اینکه طولانی شدن زمان اجرای طرح‌ها باعث افزایش چندبرابری هزینه‌ها می‌شود، گفت: در سازمان برنامه و بودجه کشور برنامه‌ریزی کرده‌ایم که با تخصیص منابع مورد نیاز تا پایان سال آینده، تمام طرح‌های با بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی را به اتمام برسانیم.
وی افزود: مسئله درمان مردم، اهمیت ویژه‌ای برای دولت دارد و مردم بعد از معیشت، به درمان خود توجه می‌کنند. یعنی هرچقدر هم زیرساخت‌های عمرانی در کشور فراهم شده باشد، در نهایت آن چیزی که مردم به آن توجه بیشتری خواهند کرد، سطح و کیفیت دسترسی به پزشکان و خدمات بهداشت و درمان در کشور است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره‌ به وجود کادر درمانی متخصص و توانمند در بیمارستان دکتر شریعتی، افزود: اگر در حوزه گردشگری سلامت در کشورمان به پیشرفت‌های خوبی رسیده‌ایم، به برکت وجود پزشکان سرآمد و متخصصی است که باعث افتخار کشور است.
دکتر منظور در پایان بر اولویت‌دار بودن طرح بیمارستان شریعتی نوین برای سازمان برنامه و بودجه کشور تأکید کرد و خواستار ارائه گزارش‌های منظم از پیشرفت طرح شد تا بخش‌های ساختمانی و تجهیزات این بیمارستان تا پایان سال آینده به بهره‌برداری برسد.
این گزارش حاکیست: در این بازدید، دکتر «احمدرضا جمشیدی»، رئیس بیمارستان دکتر شریعتی و مدیر طرح بیمارستان شریعتی نوین، گزارشی از تاریخچه، مراحل مختلف ساخت و نیازها و چالش‌های این طرح ارائه کرد.
وی پیشرفت کنونی طرح را حدود ۸۰ درصد اعلام کرد و گفت: این طرح از سال ۱۳۹۲ آغاز شده و به عنوان یک طرح بیمارستانی ملی با یکهزار تخت، در حال ساخت است.
جمشیدی افزود: تمام مراحل طراحی و ساخت این بیمارستان با استفاده‌ از توان و تخصص مهندسان توانمند ایرانی انجام شده است و از جدیدترین فناوری‌های روز دنیا در مراحل مختلف احداث و تجهیز بیمارستان، بهره گرفته‌ شده است.
وی خواستار تسریع در تأمین منابع مالی مورد نیاز برای تکمیل این طرح شد.