ضروریت برخورد جدی با عاملان هتک حرمت قرآن کریم
ضروریت برخورد جدی با عاملان هتک حرمت قرآن کریم
حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان شامگاه روز شنبه در تماس تلفنی با عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر امور خارجه امارات متحده عربی، ضمن محکومیت شدید اهانت به قرآن کریم در کشورهای سوئد و دانمارک، خواستار برگزاری نشست فوری وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی شد.

به گزارش پایگاه خبری صابرین آنلاین به نقل از ایرنا، وزیر امور خارجه کشورمان اهانت به قرآن کریم را موجب جریحه دار شدن احساسات مسلمانان در سراسر جهان دانست و بر ضرورت برخورد جدی با عاملان این توهین تأکید کرد.

امیرعبداللهیان همچنین به سفر اخیر خود به امارات و دیدارها و مذاکرات بسیار خوب و سازنده با مقامات عالیرتبه این کشور اشاره کرد و اتخاذ تمهیدات لازم برای اجرایی شدن توافقات صورت گرفته را مورد توجه قرار داد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان امنیت منطقه خلیج فارس را برای جمهوری اسلامی ایران مهم دانست و اظهار داشت، کشورهای منطقه می توانند بدون مداخلات خارجی امنیت منطقه را تامین کنند.

عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر امور خارجه امارات نیز اهانت به کتب آسمانی، ادیان و اعتقادات دینی را به شدت محکوم کرد و از پیشنهاد وزیر امور خارجه کشورمان برای برگزاری نشست وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی استقبال نمود.

وزیر امور خارجه امارات با اشاره به سفرهای متقابل مقامات دو کشور، سفر اخیر امیرعبداللهیان به امارات را سفری بسیار مهم  ارزیابی کرد و خواستار توسعه همکاری های دوجانبه در همه زمینه ها شد.

شیخ عبدالله بر توجه امارات به حل مشکلات ایرانیان مقیم امارات و حل مشکل مدارس و بیمارستان ایرانیان در چارچوب مقررات موجود تاکید کرد.