صادرات میوه ایران به هند ۲ برابر شد
صادرات میوه ایران به هند ۲ برابر شد
 وزارت بازرگانی و صنعت هند اعلام کرد: واردات برنج ایران از هند در سه ماهه نخست ۲۰۲۴ با کاهش ۲۰ درصدی مواجه شد و صادرات میوه ایران به هند در این مدت ۲ برابر شد.

 وزارت بازرگانی و صنعت هند کل مبادلات تجاری این کشور با ایران در سه ماهه نخست سال جاری میلادی را ۵۲۰ میلیون دلار اعلام کرد که این رقم با رشد ۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است.

مبادلات تجاری ایران و هند در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۳ بالغ بر ۵۱۰ میلیون دلار اعلام شده بود.

صادرات هند به ایران در ماه‌های ژانویه تا مارس ۲۰۲۴ با رشد ۱۱ درصدی مواجه شده و به ۳۵۶ میلیون دلار رسیده است. هند در سه ماهه نخست سال میلادی گذشته ۳۲۲ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

واردات هند از ایران نیز در سه ماهه نخست امسال کاهش ۱۲ درصدی داشته و به ۱۶۴ میلیون دلار رسیده است. هند در مدت مشابه سال قبل ۱۸۸ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

کاهش ۲۰ درصدی واردات برنج هندی به ایران

بر اساس این گزارش حدود نصف صادرات هند به ایران در سه ماهه نخست ۲۰۲۴ مربوط به برنج بوده است. صادرات برنج هند به ایران در سه ماهه امسال کاهش ۲۰ درصدی داشته و به ۱۶۱ میلیون دلار رسیده است. هند در سه ماهه نخست سال میلادی گذشته ۲۰۲ میلیون دلار برنج به ایران صادر کرده بود.

هند همچنین ۱۲ میلیون دلار چای در سه ماهه نخست ۲۰۲۴ به ایران صادر کرده که این رقم ۲ میلیون دلار از صادرات چای هند به ایران در مدت مشابه سال قبل بیشتر بوده است.

آمار وزارت بازرگانی و صنعت هند نشان می‌دهد صادرات میوه ایران به هند در ماه‌های ژانویه تا مارس امسال دو برابر شده و به ۸۹ میلیون دلار رسیده است. هند در مدت مشابه سال قبل ۴۶ میلیون دلار میوه از ایران وارد کرده بود.