شهرداران ۳۰۰ وظیفه در حوزه‌های مختلف دارند
شهرداران ۳۰۰ وظیفه در حوزه‌های مختلف دارند
معاون عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و همیاری‌های کشور گفت: اولین دوره جایزه شهردار برتر در خراسان رضوی، تجربه‌ای موفق برای تکثیر این طرح در سراسر کشور است چرا که تشویق شهرداران، موتور محرکه توسعه شهرهاست.

مهدی جمالی‌نژاد با اشاره به نقش کلیدی شهرداران در توسعه شهرها اظهارداشت: شهرداران موتور محرکه توسعه شهرها هستند و اگر این پیشران‌ها در مسیر توسعه حرکت خوبی داشته باشند، تمام دستگاه‌های اجرایی شهر و استان نیز به حرکت در می‌آیند.

وی با بیان ماموریت‌های متنوع و متعدد شهرداران گفت: شهرداران بیش از ۳۰۰ وظیفه در حوزه‌های مختلف دارند و یقیناً تشویق و ترغیب آنها برای انجام هرچه بهتر این وظایف، می‌تواند به تکثیر و تسری این کار در تمام شهرها کمک کند.

جمالی‌نژاد با اشاره به تجربه ابتکاری استان خراسان رضوی در برگزاری اولین دوره جایزه شهردار برتر گفت: خوشبختانه این استان برای اولین بار در کشور این کار را انجام می‌دهد و اگر این تجربه موفق باشد، می‌توانیم آن را در بین تمام شهرها تکثیر کنیم.

معاون عمرانی وزیر کشور در خصوص ترکیب داوران این دوره از جایزه گفت: خوشبختانه داوران این دوره از دانشگاهیان، متخصصان و افراد باتجربه در حوزه اجرا بودند و تنوع داوران کمک کرد تا شهردارانی در همه حوزه‌ها فعال هستند، انتخاب شوند.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به نقش تشویق و ترغیب در ارتقای عملکرد شهرداران گفت: این اتفاق میمون و تشویق شهردارانی که خوب کار می‌کنند، انگیزه مضاعفی برای آنها ایجاد می‌کند تا در ادامه کار نیز اقدامات نوآورانه و خلاقانه انجام دهند.

وی با بیان برخی از سرفصل‌های مغفول مانده در این دوره از جایزه گفت: در برنامه‌های آتی می‌توانیم به موضوعاتی مانند تکریم ارباب رجوع و نظرسنجی از مردم توجه بیشتری داشته باشیم.

جمالی‌نژاد با تأکید بر نقش مردم در ارزیابی عملکرد شهرداران گفت: مردم به دلیل ارتباط چهره به چهره با شهرداران، می‌توانند قضاوت درست‌تری در مورد عملکرد آنها داشته باشند و حضور مردم در نظرسنجی‌ها و معرفی شهرداران، انگیزه آنها را افزایش می‌دهد و انسجام اجتماعی را نیز تقویت می‌کند.

معاون عمرانی وزیر کشور گفت: حضور مردم در نظرسنجی‌ها و شناخت بهتر شهرداران، می‌تواند به ارتقای امنیت جامعه و تثبیت امنیت ملی نیز کمک کند.