سامانه شناسایی جمعیت بیکار و جویای کار راه‌اندازی می‌شود
سامانه شناسایی جمعیت بیکار و جویای کار راه‌اندازی می‌شود
وزیر کار از راه‌اندازی سامانه شناسایی جمعیت بیکار و جویای کار خبر داد و گفت: در آینده نزدیک با راه‌اندازی این سامانه به‌طور دقیق خواهیم دانست چه تعداد شاغل، چه تعداد افراد جویای کار و چه تعداد بیکار داریم.

به گزارش پایگاه خبری صابرین آنلاین به نقل از تسنیم، سیدصولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش از ظهر امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران طی سخنانی درخصوص شناسایی افراد بیکار در جامعه، بیان کرد: این موضوع به شکل سنجش‌های نوبه‌ای که مراکز رسمی از جمله مرکز آمار ایران و بانک مرکزی انجام می‌دهند، نرخ بیکاری را مشخص می‌کند.

مرتضوی ادامه داد: همچنین سامانه دیگری به‌نام سامانه شناسایی جمعیت بیکار و جویای کار در دست راه‌اندازی است و در آینده نزدیک با راه‌اندازی این سامانه و همکاری که دستگاه‌های مختلف انجام می‌دهند، به‌طور دقیق خواهیم دانست چه تعداد شاغل، چه تعداد افراد جویای کار و چه تعداد بیکار داریم و علت بیکاری آنها چیست؟

وی افزود: از طریق این سامانه تعداد کارفرمایانی که علاقه‌مند هستند از خدمات کارگران استفاده کنند و اینکه چه تعداد از این نیروهای جویای کار و بیکار علت بیکاری‌شان سرمایه و چه تعداد عدم آموزش است، مشخص خواهد شد.