ساماندهی یک هزار و ۵۰۰ مدرسه کانکسی تا پایان سال ۱۴۰۲
ساماندهی یک هزار و ۵۰۰ مدرسه کانکسی تا پایان سال ۱۴۰۲
معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از ساماندهی یک هزار و ۵۰۰ مدرسه کانکسی در سطح کشور تا پایان سال ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صابرین آنلاین به نقل از ایرنا، حمیدرضا خانمحمدی، معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، روز جمعه از طریق فرودگاه شهدای ایلام با استقبال رسمی نماینده مردم شهرستان های آبدانان، دهلران، دره شهر و بدره در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان این استان وارد ایلام شد.

وی در بدو ورود به استان ایلام در نشستی با نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و مسئولان دستگاه تعلیم و تربیت استان، از ساماندهی یک هزار و ۵۰۰ مدرسه کانکسی در سطح کشور تا پایان سال ۱۴۰۲ خبر داد.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور افزود: نباید توقع حذف مدارس کانکسی داشته باشیم چراکه با توجه به شرایط اقلیمی و نیاز مناطق مختلف کشور می توان با استفاده از ظرفیت این نوع مدارس مانع ترک تحصیل دانش آموزان شد.

خانمحمدی برنامه سازمان نوسازی مدارس کشور در استان ایلام را کمک به بهسازی بافت های فرسوده واحد های آموزشی عنوان کرد و گفت: علاوه بر آن در همین سفر کمک خوبی به سیستم سرمایشی و گرمایشی مدارس استان صورت می گیرد.

 

مدیر کل آموزش و پرورش استان ایلام در این نشست، با برشمردن ظرفیت ها و نیازهای عمرانی آموزش و پرورش استان خواستار حمایت و نگاه ویژه سازمان نوسازی مدارس کشور به فضا های آموزشی استان ایلام شد.

علی درویشی همچنین خواستار تجهیز و اختصاص امکانات آموزشی به مدارس استان ایلام شد.

جلال حمره مدیر کل نوسازی مدارس استان نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از وضعیت فضا های آموزشی استان خواستار تمهیدات لازم برای شهرستان های استان که نیاز ویژه به احداث و تکمیل واحدهای آموزشی دارند شد تا در این راستا مشکل مدارس کانکسی و تراکم جمعیتی در کلاس های درس حل شود.

به گزارش ایرنا، حمید رضا خانمحمدی، معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی مدارس کشور به منظور بازدید و نظارت بر پروژه های عمرانی دستگاه تعلیم و تربیت وارد استان ایلام شد.

بهزاد علیزاده، نماینده مردم شهرستان های دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره در مجلس شورای اسلامی، سعید هژبری معاون عمرانی استاندار، علی درویشی، مدیر کل آموزش و پرورش و جلال حمره، مدیر کل نوسازی مدارس و رحمان نیاکان، رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان در فرودگاه شهدای ایلام از خانمحمدی استقبال کردند.

حضور در شهرستان های حوزه جنوب استان و بازدید از پروژه های عمرانی از دیگر برنامه های رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در استان ایلام است.