سال آینده حقوق زیر ۱۰ میلیون تومان نخواهیم داشت
سال آینده حقوق زیر ۱۰ میلیون تومان نخواهیم داشت
عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه حقوق کارمندان و بازنشستگان خط قرمز مجلس است گفت: سال آینده حقوق زیر ۱۰ میلیون تومان نخواهیم داشت.

محسن پیرهادی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مجلس به دنبال کاستن بار مشکلات معیشتی از دوش طبقه متوسط وکم در آمد است و در این حوزه حتما در بودجه سال آینده مصوبات موثری خواهد داشت، خبرداد: افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال آتی خط قرمز نمایندگان است وبه صورت قطع در رایزنی و مفاهمه با دولت این مهم را عملیاتی خواهند کرد، چنانچه در روز‌های اخیر تفاهم خوبی در این زمینه میان دوقوه انجام شده است.

پیرهادی با اعتقاد به اینکه پرداختن به مطالبات مردم و تحقق وعده‌ها و تعهدات مسئولان به جامعه سبب تقویت و احیای اعتماد عمومی و افزایش امید اجتماعی می‌شود، افزود: مسئله‌ی احیای اعتماد مردم و امید اجتماعی مقوله‌ای مهم و اثرگذار است، اگرچه اعتماد عمومی به دلیل القای ناامیدی به جامعه از سوی دشمنان نظام کمی آسیب‌دیده و نیازمند ترمیم است.

او افزود: یک راهکاره ارتقای اعتماد عمومی همخوانی وعده و عمل مسئولان با هم است. عدم تحقق وعده مسئولان به مردم سبب آسیب به اعتماد عمومی می‌شود و تحقق تعهدات سبب تقویت این اعتماد و امیدبخشی به جامعه می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ساماندهی اوضاع معیشتی مردم و اتخاذ سیاست‌های حمایتی برای جبران فشار اقتصادی به مردم وعده مشترک دولت و مجلس به مردم و مطالبات مطرح افزایش حقوق شاغلان و بازنشستگان از مطالبات بر حق جامعه است که به صورت جدی مورد توجه نمایندگان قرار گرفته است.

پیرهادی با اشاره به اینکه منابع افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان در لایحه بودجه سال آینده در رایزنی‌های مجلس با دولت تامین شده است، ادامه داد: انشالله در سال پیشرو در زمینه حقوق تغییرات خوبی ایجاد خواهد شده و مجلس در تعامل با دولت در صدد است، با ۴گام اثر بخش در این زمینه به مطالبات به حق کارمندان و بازنشستگان پاسخ دهد.

به گفته پیرهادی گام اول نمایندگان افزایش ۲۰درصدی حقوق بازنشستگان و کارمندان در سال آتی بود که مجلس با افزایش دو درصد به پیشنهاد ۱۸درصدی دولت در این زمینه گام موثری برداشت.

پیرهادی با بیان اینکه گام دوم و مهم نمایندگان افزایش کف حداقل حقوق دریافتی است و انشالله با مصوبه مجلس و همراهی دولت در سال ۱۴۰۳حقوق زیر ۱۰ میلیون تومان نخواهیم داشت، ادامه داد: گام سوم و اثرگذاردیگر مجلس در حوزه حمایت از بازنشستگان این است که بازنشستگان محترم در سال آتی دریافتی شان ۹۰درصد حقوق شاغلان هم رده خود خواهد بود و توامان از افزایش ۲۰درصدی حقوق نیز بهره خواهند برد.

عضو هیئت رئیسه مجلس همچنین خبر داد: مجلس در صدد است، بحث فوق العاده شغل و فوق العاده ویژه شغل را که شامل برخی کارمندان و گروه‌های شغلی می‌شود، را به گروه‌های دیگر از جمله معلمان، شاغلان وزارتخانه‌های بهداشت و درمان، صمت و ورزش و جوانان تسری دهد.