رونمایی از ۱۶ طرح ملی مشارکت دولت با گروه‌های مردمی
رونمایی از ۱۶ طرح ملی مشارکت دولت با گروه‌های مردمی
۱۶ طرح ملی و بسته ۱۲ هزار میلیارد تومانی مشارکت دولت با گروه‌های مردمی، در حضور معاون اول رئیس جمهور، رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری صابرین آنلاین به نقل از صداوسیما،  هم زمان با سالروز تشکیل جهاد سازندگی به فرمان امام خمینی در ۲۷ خرداد، معاون اول رئیس‌ جمهور در بازدید از رویداد نمایشگاهی جهاد پیشرفت، از بسته ۱۲ هزار میلیارد تومانی مشارکت دولت با گروه‌های مردمی خبر داد.

 

محمد مخبر در نشست با اعضای شورای عالی جهاد سازندگی و برخی از فعالان مردمی، از گروه‌های جهادی به‌عنوان کانونی برای سپردن اقتصاد به دست مردم توصیف کرد و گفت: تحقق شعار سال و رشد تولید و مهار تورم، جز از راه مردمی کردن اقتصاد و سپردن کار‌ها به دست مردم که از خلاقیت، مدیریت، منابع و تشخیص مسئله برخوردار هستند، میسر نخواهد شد.
معاون اول رئیس جمهور با توجه به بازدید امروز خود از طرح‌های ملی در جهت توسعه کشور و به‌ویژه روستا‌ها اظهار داشت: آنچه می‌تواند وضعیت کشور را بهبود ببخشد، اقتصاد روستا است، زیرا به سرمایه کمی نیاز دارد، زودبازده و برای بی‌نیازی از واردات است و حجم اشتغال بسیار بالایی دارد.
مخبر با گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی و فرمان تأسیس جهاد سازندگی و همچنین شهدای آن، گفت: یکی از پشتوانه‌های اصلی این دو‌لت، گروه‌های جهادی هستند که در حل مسائل و مشکلات کشور، نقش مؤثری دارند.
گفتنی است، معاون اول رئیس‌ جمهور در رویداد نمایشگاهی جهاد پیشرفت، علاوه بر بازدید از غرفه‌های مختلف و آشنایی با فعالیت‌ گروه‌های جهادی، ۱۶ طرح ملی و بسته ۱۲ هزار میلیارد تومانی مشارکت دولت با گروه‌های مردمی و ۲ طرح پژوهش‌محور ملی را معرفی و از کتاب «ایران آباد؛ از جهاد سازندگی تا جهاد پیشرفت و عدالت» رونمایی کرد.
این بسته حمایتی و مشارکتی در زمینه‌های فناوری و نوآوری طرح‌های خلاق، نوآورانه و دانش‌بنیان، تولید و زیرساخت اقتصاد خرد روستایی، احیای واحد‌های راکد و نیمه راکد، طرح‌های اقتصاد دریا و آبزی‌پروری و توسعه صنایع فرهنگی و اجتماعی، راه، آب و حمل و نقل روستایی، احیای آداب و رسوم روستایی، رفع آسیب‌های اجتماعی و حاشیه‌نشینی، جشنواره نشان والی و جهاد تبیین است.
همچنین، ۱۶ طرح ملی با مشارکت دولت و گروه‌های مردمی در قالب جهاد تولید، جهاد پیشرفت منطقه‌ای، جهاد خدمت‌رسانی، نوآوری اجتماعی، جهاد تبیین و جهاد فرهنگی، انجام می‌شود.