رفع کامل کمبودهای دارویی تا پایان سال
رفع کامل کمبودهای دارویی تا پایان سال
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: ۹۹ درصد از داروهای مورد نیاز در داخل کشور تولید می‌شوند و هر ماه شاهد تولید داروی جدید در کشور هستیم.

به گزارش پایگاه خبری صابرین آنلاین به نقل از مهر، سیدحیدر محمدی، در حاشیه راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن تهران در غرفه‌های بزرگ فجر سلامت حضور یافت.

وی در مورد حضور پرشور و باشکوه مردم انقلابی و ولایی تهران اظهار داشت: امروز مردم با حضور خود نشان دادند که اجازه نمی‌دهند خدشه‌ای به انقلاب و عهدی که با معمار کبیر انقلاب و رهبر معظم بسته‌اند وارد شود.

محمدی با بیان اینکه یکی از دستاوردهای بزرگ نظام در حوزه سلامت است، تصریح کرد: امروز ما بسیاری از تجهیزات پزشکی همچون دستگاه‌های سی تی اسکن، دستگاه‌های اکسیژن ساز و بسیاری دیگر از تجهیزات را با همت دانشمندان ایرانی در داخل کشور تولید می‌کنیم.

وی افزود: ایران پس از انقلاب به کشور صادر کننده تجهیزات پزشکی تبدیل شده است.

محمدی با اشاره به خودکفایی در حوزه دارو نیز گفت: ۹۹ درصد از داروهای مورد نیاز در داخل کشور تولید می‌شوند و هر ماه شاهد تولید داروی جدید در کشور هستیم.

رئیس سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: ظرف چند ماه گذشته ۶ داروی جدید توسط محققان ما در زمینه بیماری‌های خاص تولید و کمبودهای دارویی ما در زمینه داروهای پر مصرف مرتفع شده و تلاش داریم تا پایان سال کمبود دارو در هیچ زمینه‌ای نداشته باشیم.