رشد ۴۶ درصدی ترانزیت زمینی کشور نسبت به سال گذشته
رشد ۴۶ درصدی ترانزیت زمینی کشور نسبت به سال گذشته
سخنگوی دولت از افزایش ۴۶ درصدی ترانزیت زمینی کالا نسبت به سال گذشته خبر داد.

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: افزایش تعاملات اقتصادی و همکاری های تجاری با ‎همسایگان یکی از راهبردهای دولت مردمی است و نتایج خود را در حوزه‌های مختلف نشان داده است.

وی تاکید کرد که بنابر اعلام وزارت راه و شهرسازی، در ده ماه نخست سال جاری، ترانزیت زمینی ۴۶ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

به گزارش ایرنا؛ مدیرکل دفتر ترانزیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور پیش از این اعلام کرده بود: سال گذشته در بحث بین‌المللی به ‌رغم مشکلات، شاهد افزایش آمار ترانزیت بودیم، اما باید موانع را برطرف کنیم چرا که ادامه این روند که همه بخش‌ها اعم از بخش خصوصی، رانندگان و همچنین بخش حاکمیت و دولت را متاثر می‌کند، دشوار است.

به گفته وی، در  ۱۰ ماهه امسال‌ بالغ بر ۱۱ میلیون و ۴۰۳ هزار تن کالای ترانزیتی از قلمرو کشور عبور کرده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۶ درصد رشد داشته است.

مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای گفت: عملکرد مرزهای کشور نشان می دهد، مجموع تردد کامیون‌های ترانزیتی از مرزهای کشور بالغ بر ۵۰۶ هزار و ۸۰۳  دستگاه بوده است که نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد رشد دارد.

هدایتی اظهار کرد: افزایش ترانزیت کالا به میزان یادشده طی امسال، علاوه بردرآمدهای مستقیم دولت، توانسته است به طورغیرمستقیم حدود ۵۷۰ میلیون دلار درآمدزایی برای کشور به همراه داشته باشد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۸۰ میلیون دلار رشد داشته است.