دولت ۱۸۰ هزار میلیارد تومان از بدهی خود به تامین اجتماعی را پرداخت کرد
دولت ۱۸۰ هزار میلیارد تومان از بدهی خود به تامین اجتماعی را پرداخت کرد
رئیس مرکز حراست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به افزایش سرمایه حدود ۲ برابری بانک‌های رفاه کارگران و توسعه تعاون طی یک سال گذشته، گفت: طی یکسال گذشته ۱۸۰ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به صندوق تامین اجتماعی پرداخت شده است.

سید احمد هاشمی روز یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در استان فارس و آیین تکریم و معارفه رییس حراست اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی در شیراز ضمن تبریک دهه کرامت و سالروز بزرگداشت حضرت احمدابن موسی الکاظم (ع) در شیراز اظهار‌کرد: ۵۵ تا ۶۰ میلیون نفر جامعه هدف و دریافت کننده خدمات از وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی هستند و اکثریت مخاطبین این وزارتخانه نیز از نیروهای جامعه کار و تلاش کشوراند.

وی تعامل،هم افزایی و برگزاری منظم جلسات شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی در سطح استان های کشور را موجب توسعه خدمات کیفی به جامعه هدف عنوان کرد.

مشاور وزیر و رئیس مرکز حراست وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در ادامه به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با کارگران اشاره کرد و گفت: مقابله با فساد موضوع مهمی بود که در این دیدار مطرح گردید، ستاد مبارزه با فساد در وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی شکل گرفته که در پی آن گلوگاه‌های فساد شناسایی و به ارگان های نظارتی بالادستی اعلام شده است.

هاشمی یکی از مهمترین شعارهای دولت سیزدهم را مبارزه با فساد اعلام کرد و افزود: کلیدواژه مهم انتصابات باید امانت داری باشد،بعضی روندها مسیر را برای فسادزایی باز می کند که باید اصلاح شود.

وی معتقد است که مفاسد اجتماعی و فرهنگی نیز از پی فساد اقتصادی حاصل می‌شود.

مشاور وزیر و رئیس مرکز حراست وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگر سخنان خود بر جهاد تبیین و ضرورت آن در برهه کنونی تاکید کرد و گفت: هجمه رسانه ای شدیدی علیه جمهوری اسلامی در جریان است و از این رو ضرورت جهاد تبیین بیشتر احساس می شود زیرا خدمات بسیار موثر و بزرگی در جمهوری اسلامی ارایه شده که کمتر مردم و جامعه از آن اطلاع دارند.

هاشمی اضافه کرد: ۲ بانک رفاه کارگران و توسعه تعاون که زیرمجموعه وزارت کار است طی یکسال گذشته حدود ۲ برابر افزایش سرمایه داده اند که رقمی حدود ۴۶ هزار میلیارد تومان را شامل می شود.

وی بر حفاظت و صیانت از نیروی کار تاکید کرد و گفت: افزایش دستمزد کارگران طی ۲ سال گذشته رشد زیادی داشته که ۵۷ و ۲۷ درصد در هر سال بوده که این مساله در طول تاریخ بی‌سابقه است.

مشاور وزیر و رئیس مرکز حراست وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه حوادث ناشی از کار در یکسال گذشته ۱۴ درصد کاهش داشته است،افزود: این خدمات و دستاوردهای نظام در کنار سایر اقدامات کمتر به مردم منعکس شده تا هم سرمایه اجتماعی تقویت و هم توطئه دشمنان خنثی شود.

وی با اشاره به مزایای طرح ملی کالابرگ الکترونیکی در پایان گفت: اولویت کنونی این وزارتخانه طرح کالابرگ الکترونیکی است که بزودی دستورالعمل آن ابلاغ خواهد شد.

در این آیین از تلاش های سیدناصر حسینی در سمت رییس اداره حراست اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی تجلیل و حامد اسکندری بعنوان سرپرست این اداره منصوب شد.