دولت با تمام توان از فعالیت‌های جهادی حمایت می‌کند
دولت با تمام توان از فعالیت‌های جهادی حمایت می‌کند
معاون اول رئیس جمهور در نشستی با نمایندگان استانی شبکه گروه‌های جهادی تیپ مستضعفین تصریح کرد: برای حل مشکلات مردم و تحقق شعار سال راهی جز به صحنه درآوردن مردم با کمک گروه های جهادی وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری صابرین آنلاین، محمد مخبر ظهر  (پنج شنبه) در این نشست با اشاره به اینکه در شرایط کنونی نقش گروه های جهادی برای کمک به دولت بیشتر از گذشته احساس می شود، تأکید کرد: جریان جهادی به عنوان فرزند انقلاب اسلامی در طول سالیان گذشته نقشی بسیار مهم در کمک به مسائل کشور داشته است.

معاون اول رئیس جمهور روحیه ایثار، کمک به مردم برای رضای خدا و عدالتخواهی را مهمترین ویژگی های جریان جهادی در نظام جمهوری اسلامی برشمرد و تأکید کرد دولت با تمام توان نیاز به پشتیبانی گروه های جهادی برای رسیدن به اهداف خود دارد و در این راستا از هیچ کمک و حمایتی به فعالان جهادگر کشور دریغ نخواهد کرد.

وی با اشاره به ایجاد شبکه استانی مجموعه های جهادی در سرتاسر کشور گفت: باید این شبکه استانی به شبکه های شهری و به ویژه روستایی گسترش یابد تا به عنوان یک ابزار مهم در دستگاه های استانی و محلی در شناسایی و حل مشکلات هر منطقه بکارگیری شود.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به تغییر راهبرد دشمنان جمهوری اسلامی از تهدید نظامی به جنگ اقتصادی افزود: دولت توانست با نگاه و رویکرد جهادی مشکلات کشور را از زمان روی کار آمدن دولت از پیش روی بردارد.

مخبر با اشاره به نامگذاری سال جاری تحت عنوان «مهار تورم و رشد تولید» از سوی مقام معظم رهبری تأکید کرد: معظم له علاوه بر ارایه این راهبرد کمّی مردمی سازی اقتصاد را نیز به عنوان یک راه حل برای برون رفت از مشکلات و تحقق این راهبرد اعلام کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: تحقق شعار سال جز با سپردن امور به مردم توسط نیروهای جهادی مخلص محقق نمی شود و گروه های جهادی سرمایه دولت برای به صحنه آوردن مردم در همه ابعاد هستند.

محمد حیدری مسئول قرارگاه جهادی خدمت رسانی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) نیز در این جلسه به تشریح اقدامات و فعالیت های تیم جهادی مستضعفین در بخش های مختلف از جمله نیروسازی در راستای محرومیت زدایی مناطق محروم کشور، برنامه ریزی، آسیب شناسی و شناسایی مشکلات در مناطق مرز نشین و دورافتاده کشور، برگزاری ۲۰۰ جلسه با دستگاه های مختلف و انعقاد تفاهم نامه ها برای کمک به دستگاه های دولتی و نهادهای انقلابی، ارایه ۷۵۰۰ خدمت بهداشت و درمان در ۹ استان، اجرای ۱۹ پروژه آبرسانی در ۱۰ استان، ارایه ۶ هزار پروژه خدمات آموزشی، فرهنگی و بسته های معیشتی پرداخت.

همچنین نمایندگان استانی این مجموعه جهادی در این نشست پیشنهادات، مشکلات و راهکارهای خود را در زمینه های توجه به شبکه نیروی انسانی جهادی، هماهنگی و همکاری مسئولان استانی و شهرستانی با جهادگران، کمک به هوشمندسازی و بسترسازی گروه های جهادی در سرتاسر کشور، نیاز به ساماندهی حلقه مفقوده مسئولیت اجتماعی نهادهای دولتی و خصوصی با کمک تیم های جهادی به ویژه در مناطق محروم و مرزنشین و توجه ویژه و بیش از گذشته دولت سیزدهم به تیم های جهادی مطرح کردند.