دشمن شهرهای مذهبی را در ترویج فساد نشانه گرفته است
دشمن شهرهای مذهبی را در ترویج فساد نشانه گرفته است
معاون وزیر کشور و رئیس سازمان امور اجتماعی گفت: دشمن هجمه سنگینی وارد کرده و در این میان همه کشور بویژه شهرهای مذهبی مشهد و قم را در ترویج فساد نشانه گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری صابرین آنلاین به نقل از ایرنا، محمد عباسی شامگاه چهارشنبه در همایش استانی تشکلهای مردم نهاد خراسان رضوی در محل تالار شهر مشهد افزود: بررسی ما نشان می دهد که حملات دشمن برای ایجاد و رواج فساد در کشور بویژه در شهرهای مذهبی مشهد و قم بیشتر است لذا باید دفاع ویژه ای داشت و در این میان تشکلها و سمن ها نقش محوری دارند.

رئیس سازمان اجتماعی کشور گفت: انسان در هر صورت در معرض آسیب هایی قرار خواهد گرفت اما زمانی که این آسیب ها در حد سرنگون سازی ساختارهای اساسی زندگی مانند دوره جوانی و هدردادن بسیاری از عزت ها و سرمایه کشور برسد، مساله بسیار جدی می شود و به تعبیر رئیس جمهور این زیبنده ایران اسلامی نیست که یک سری آسیب ها سرمایه های کشور را تخریب کنند.

عباسی افزود: دشمن از ایران اسلامی به دلیل پیشرفتهای علمی و مسیرهای تعالی که داشته، کینه گرفته است و دلیل اصلی تحریم ها و بغرنج نشان دادن مشکلات معیشتی و اقتصادی کشور، سنگ اندازی در مسیر اشتغالزایی و تحت فشار قرار دادن مردم نیز از همین موضوع نشات می گیرد و در نهایت به این نتیجه رسیده است که ساز و برگ جدیدی را در عرصه جنگ نرم ایجاد کند و توسط فضای مجازی، جنگی براه بیاندازد تا در مغزها رسوخ کند.

وی با اشاره به اغتشاشات سال گذشته و مساله افزایش طلاق و اعتیاد گفت: آسیب های اجتماعی بالاترین غم ما در جامعه است و راهکارش استفاده از گروه های مردمی است به طوری که عده ای در جامعه احساس مسئولیت می کنند و سرمایه اجتماعی کشور از همین جا شکل می گیرد، جامعه ای که مشارکت اجتماعی دارد به مردم جرات مبارزه می دهد.

معاون وزیر کشور گفت: جرات ایران اسلامی، قدرت نرم مردم آن است، مسئولان به پشتوانه این قدرت نرم جرات می کنند با همه توطئه ها بجگند، این دقیقا فضیلتی است که دشمن شناخته و قصد دارد آن را خدشه دار کند.

وی با اشاره به نزدیک شدن انتخابات امسال و زمینه سازی دشمن برای کمرنگ کردن مشارکت مردم اظهار داشت: همه تلاش دشمن آن است که در جامعه یاس ایجاد کند و فضای کشور را متلاطم نشان دهد، کسانی که خود عامل همه مفاسد هستند، آنها را به کشور ما نسبت می دهند.

رئیس سازمان اجتماعی کشور گفت: چهار درصد از زنان دنیا در آمریکا زندگی می کنند و در عین حال ۳۰ درصد از زندانیان زن جهان در آمریکا هستند که بیشتر آنان محاکمه نشده اند، بعد همین آمریکا برای زنان ایران به منظور درست زندگی کردن نسخه می نویسد.

عباسی اظهار داشت: بصیرت باعث شده است که تشکلهای اجتماعی خیز برداشته و مراقبت اجتماعی را سرلوحه کار قرار داده اند، بصیرت دادن به جامعه وظیفه تشکلهاست، آنها زمانی مفیدتر هستند که بسترسازی و شبکه سازی کنند، خیریه ها می توانند تاب آوری فکری و اقتصادی جامعه را افزایش دهند.

معاون وزیر کشور بیان کرد: نسخه دفاع ویژه از شهرهای مذهبی، مردمی سازی است و تشکلهایی که در صحنه مبارزه قرار دارند باید خیزش های حساب شده ای داشته باشند.