خط و نشان جدی وزیر دفاع ایران برای دشمنان
خط و نشان جدی وزیر دفاع ایران برای دشمنان
امیر آشتیانی تصریح کرد: دشمنان می‌دانند که هر خطایی از آن‌ها سر بزند با واکنش قاطع و محکم جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهد شد.

امیر محمدرضا آشتیانی در برنامه بازدید هفتگی از سازمان های وزارت دفاع ضمن بازدید از سازمان سپند، در جمع مدیران و روسای گروه های این سازمان حضور یافت و در جریان آخرین پیشرفت ها و دستاوردهای این مجموعه قرار گرفت.

وزیر دفاع در این دیدار با اشاره به دغدغه فرمانده معظم کل قوا نسبت به سازمان سپند و با اشاره به پیام بسیار ارزشمند ایشان در روز شهادت شهید فخری زاده، بر تداوم راه این شهید بزرگوار و برنامه های علمی وی تاکید و آن را از اولویت های اصلی برنامه های مجموعه سپند یاد کرد. سردار فدوی: اگر تکلیف شود موشک مستقیم به سوی حیفا شلیک می کنیم /ما به نیروهای مقاومت اسلحه و موشک نمی دهیم، خودشان تولید می کنند

امیر آشتیانی با بیان اینکه دشمنان در خصوص توانایی دفاعی جمهوری اسلامی ایران به شناخت رسیده اند و به خوبی می دانند نیروهای مسلح ما توان کشف، رهگیری و خنثی سازی انواع تهدیدات شناخته شده و متعارف را دارند، تصریح کرد: دشمنان می دانند که هر خطایی از آن ها سر بزند با واکنش قاطع و محکم جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهد شد، لذا در طراحی های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران سراغ تهدیدات ناشناخته و نو رفته اند که لازم است سازمان سپند همانند گذشته در راستای شناسایی و راه کارهای مقابله با این نوع تهدیدات اقدام کند.

وزیر دفاع با اشاره به پیچیدگی های تهدیدات در محیط دنیای جدید حفظ آمادگی و ارتقا کمی و کیفی محصولات دفاعی را یادآور شد و افزود: سپند نقش مهمی در راهبرد بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران داشته و می بایست با اکتساب فناوری های نوین و مرزدانشی با بهره گیری از ظرفیت های ملی، شرکت های دانش بنیان، نخبگان و حتی تعامل با جهان، قابلیت های جدیدی را به صنایع دفاعی اضافه کند.

امیر آشتیانی با اشاره به اینکه کشور با خطر پذیری، شجاعت ، فداکاری و ایثار در کنار تدبر و تعقل پیش می رود، تربیت مدیران دانشمند با ویژگی هایی در تراز انقلاب اسلامی را در عرصه های دانش دفاعی خواستار شد و افزود: در محیط پیجیده امروز لازم است خط دفاع کشور از مرزهای موجود جلوتر برود.البته این به معنی تجاور و تعرض به مرزهای دیگران نیست بلکه اصلاح تفکر دفاع از خودمان است در این تفکر حوزه های شناختی، فضایی، سایبری و عرصه های جدید از اهمیت بالایی برخودار هستند که باید توجه به ویژه ای به آن ها کرد.

همینه رژیم صهیونیستی با عملیات مقاومت فروریخت

همچنین به گزارش سپاه نیوز، سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در آیین تکریم و معارفه فرمانده تیپ ۴۴ قمربنی هاشم علیه السلام استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به کارنامه درخشان این یگان در دوران دفاع مقدس و مأموریت های تأمین امنیت پایدار در مرزهای شمالغرب، جنوب غرب و جنوب شرق، به تشریح تحولات اخیر در منطقه پرداخت و گفت: دوران تنظیم نظم جهانی توسط یک یا دو قدرت و یا با اراده آمریکایی ها به پایان آمده و بازیگران دیگری در منطقه و جهان ایفای نقش می کنند.

وی با اشاره به عملیات طوفان الاقصی در غزه، ادامه داد: ابهت و هیمنه رژیم صهیونیستی با عملیات نیروهای مقاومت فلسطینی کاملاً فروریخت. سردار پاکپور در ادامه با یادآوری رشادت و ایثارگری های رزمندگان استان چهارمحال و بختیاری، گفت: تیپ ۴۴ قمربنی هاشم علیه السلام منشأ خیلی از پیروزی ها و ایثارگری ها برای نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است.

در این مراسم با تکریم از خدمات ارزشمند سردار حمید محمدی در مسئولیت فرماندهی تیپ ۴۴ قمربنی هاشم علیه السلام، سردار حجت الله صالح نژاد به عنوان فرمانده جدید این یگان معرفی شد.

وزیر دفاع در ادامه بر لزوم انقلاب فناوری در کشور اشاره کرد و گفت: نقش سازمان سپند و تفکر شهید فخری زاده در انقلاب فناورانه بسیار مهم و تاثیر گذار است و موفقیت در این مسیر با تلاش جهادی و بی وقفه دانشمندان، پژوهشگران و مدیران و توکل به خدا و قدم برداشتن با اخلاص اتفاق می افتد.

وزیر دفاع با اشاره به میثاق نامه ارزشمند کارکنان سپند با شهدا به ویژه شهید فخری زاده، اعتقاد قلبی به جهاد برای خدا، عزم راسخ، اعتماد به نفس، استقامت و امید به آینده، مایوس نشدن و خسته نشدن و احساس تعلق و تعهد سازمانی را بسیار مهم توصیف و بر حمایت از سازمان سپند تاکید کرد.

در ابتدای این دیدار، مدیران سازمان سپند ضمن قرائت میثاق نامه گزارشی از پیشرفت برنامه ها و پروژه های درحال اجرا و نتایج و دستاوردهای آنان ارائه کردند.