حمایت جدی از تولید و سرمایه‌گذار از وظایف اصلی مسوولان است
حمایت جدی از تولید و سرمایه‌گذار از وظایف اصلی مسوولان است
دادستان کل کشور با اشاره به اهمیت حمایت از تولید داخلی گفت: حمایت جدی از تولید و سرمایه‌گذار از وظایف اصلی مسوولان و به خصوص دادستان‌ها و مسوولان قضایی کشور است.

به گزارش پایگاه خبری صابرین آنلاین به نقل از ایرنا، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری در سفر به شهرکرد در آیین معارفه رییس کل دادگستری استان و دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان با اشاره به وظایفی که بر عهده دادستان‌ها قرار داده شده است، افزود: حفظ حقوق عامه، رسیدگی به شکایات مردمی، حمایت از تولید و سرمایه‌گذار و جلوگیری از تعطیلی مراکز تولیدی از مهمترین وظایف است که این مسئولیت‌ها متوجه همه مسوولان و دست‌اندرکاران حوزه قضایی است.

وی با تبریک سالروز تولد حضرت معصومه(س) و روز دختر و آغاز ماه ذالقعده و با اشاره به یک حدیث از امام صادق(ع) افزود: امنیت، عدل و قضاوت سه موضوع مهم است که در جامعه دارای اهمیت ویژه و خاص است.

به گفته وی، جایگاه امنیت در زندگی انسان حرف اول را می‌زند و امینت بن‌مایه همه مسائلی است که در زندگی موجب پیشرفت می‌شود و اقتصاد، سلامت، بهداشت، پیشرفت، علم و دانش، رشد و تعالی جامعه در حوزه‌های مختلف در سایه امنیت به‌‍ وجود خواهد آمد و همه موفقیت‌ها و آسایش کشور مرهون وجود امنیت جامع و کامل است و اگر در کشور امنیت نباشد پیشرفت در هیچ کدام از حوزه‌ها محقق نخواهد شد.

وی افزود: عدل از دیگر مسایل مهم در جامعه است و باید در جامعه گونه‌ای اجرا شود که هر چیز جای خود قرار داشته باشد تا کشور به سعادت دست پیدا کند و آسیب‌های جامعه جدی گرفته شود.

منتظری با تاکید بر رفع مشکلات مردم و رسیدگی به مشکلات حاکم بر جامعه، گفت: نباید انجام کارهای مردم، پاس‌کاری شود و هر فرد در هر پست و منصب هر مسئولیتی که دارد باید به وظیفه خود در جایگاه خودش عمل کند و هر چیز باید جای خودش قرار داده شود.

وی با اشاره به وظایف ضابطان قضایی در کشور گفت: ضابط و قاضی در کشور و نظام اسلامی وظیفه قضاوت مبتنی بر احکام، آرا و دستورات الهی را برعهده دارند که احکام الهی را اجرا کنند، تا عدالت تحقق پیدا کند.

دادستان کل کشور اظهار داشت: مردم باید در جامعه قسط و عدالت را به جای آوردند و تک تک آحاد مردم در کشور برای ایجاد جامعه پیشرفته و مترفی و رو به کمال مسئولیت دارند و یا به عنوان ذینفع هستند.

منتظری با تاکید بر اینکه امروز در جامعه شاهد آسیب‌هایی هستیم که دل هر دردمند را به درد می‌آورد، گفت: آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی موجود در جامعه کم نیست که برای رفع این آسیب‌ها باید هر کس به وظایف خود به خوبی عمل کند.

دادستان کل کشور به فرمایش مقام معظم رهبری در این راستا که خدمت به مردم در مسیر حق باشد، اشاره کرد و گفت: با تبعیت از این فرمایش مقام معظم رهبری، به نتایج مطلوب خواهیم رسید و در صورت کوتاهی کردن آسیب خواهیم دید.

وی اظهار داشت: مردم شریف ایران به صورت اکثریت در مسیر اسلام و انقلاب اسلامی حرکت دارند و اگر جای آسیب و اشکال وجود دارد، باید بیان شود.

منتظری با اشاره به اینکه از دستگاه قضایی به عنوان عدلیه یاد می‌شود، گفت: در دستگاه قضا مدعی هستیم که در جامعه برای اجرای عدالت کار می‌کنیم و مدعی اجرای عدالت در دستگاه قضایی هستیم و قضات و مسوولان قضایی باید قضاوت عادلانه داشته باشند و به مشکلات مردم رسیدگی کنند.

منتظری با تاکید بر اینکه یکی از اهداف تشکیل نظام جمهوری اسلامی اجرای احکام و دستورات اسلام برای تحقق عدالت است، گفت: پیامبران الهی مبعوث شدند تا مسیر صحیح را برای حرکت مردم تعیین کنند و وظیفه مردم این است که در این مسیر تعیین شده به درستی حرکت کنند.