حمایت از فلسطین مظلوم سیاست قطعی جمهوری اسلامی ایران است
حمایت از فلسطین مظلوم سیاست قطعی جمهوری اسلامی ایران است
آقای رئیسی با انتقاد شدید از سکوت برخی دولت‌ها و مجامع بین المللی در قبال بی سابقه‌ترین جنایات ضد بشری که علیه مردم فلسطین اعمال می‌شود گفت: برای توقف بمباران مناطق مسکونی غزه، باید همه کشور‌ها به مسئولیت خود در این زمینه عمل کنند.

به گزارش پایگاه خبری صابرین آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ حجت الاسلام رئیسی در جلسه عصر امروز یکشنبه هیئت دولت با اشاره به جنایات هولناک رژیم غاصب صهیونیستی بر علیه مردم مظلوم و بی دفاع غزه، گفت: سیاست وقیحانه این رژیم مبنی بر کوچاندن اجباری ساکنین غزه از زادگاهشان اگر چه هرگز محقق نخواهد شد، اما رفتاری مغایر با همه قوانین بین المللی، اخلاق و اصول انسانی است.
آقای رئیسی در ادامه با انتقاد شدید از سکوت برخی دولت‌ها و مجامع بین المللی در قبال بی سابقه‌ترین جنایات ضد بشری که این روز‌ها از سوی رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین اعمال میشود تصریح کرد: معقدین به خدا و وجدان بشری و یا قائلین به اعتبار تاریخ که در مقابل این جنایات سکوت پیشه کرده اند بدانند که بابت رفتار امروز خود باید در پیشگاه خدای متعال، وجدان‌های بیدار و قضاوت تاریخ پاسخگو باشند.
رئیس جمهور در ادامه، حمایت از مردم مظلوم فلسطین را سیاست قطعی جمهوری اسلامی ایران عنوان و تاکید کرد‌: در تلاش برای توقف بمباران مناطق مسکونی غزه و ایجاد دسترسی ساکنین این منطقه به اقلام اساسی، از دست دادن لحظات و دقایق هم زیان بار و خسارت آفرین است و ضرورت دارد همه کشور‌ها به مسئولیت خود در این زمینه عمل کنند.
در جلسه امروز هیات دولت همچنین وزیر جهاد کشاورزی ازاقدامات صورت گرفته برای افزایش تولید در چهار محصول استراتژیک جو، برنج، پنبه و شکر گزارشی ارائه کرد و گفت‌: در تلاش هستیم که با کمک کشاورزان و بهره گیری از سیاست‌های تشویقی به سمت خود کفایی در این محصولات برویم.
رئیس جمهور نیز رشد ۲۲ درصدی تولید محصولات استراتژیک در دو سال گذشته را قابل تقدیر دانست و با تاکید بر پیگیری خودکفایی در اقلام ضروری مورد نیاز مردم از سوی وزارتخانه‌های اقتصادی از جمله وزارت جهاد کشاورزی گفت: عقب ماندگی‌های گذشته در افزایش تولید و خودکفایی در بخش دام و طیور را باید با کار و تلاش بیشتر جبران کرد چرا که دل خوش کردن به واردات، آسیب‌های بعضا جبران ناپذیری در پی خواهد داشت.
گزارش وزرای نفت، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی از دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه امروزهیات دولت بود.
وزیر نفت از گاز رسانی به بیست و هفت و نیم میلیون خانوار شهری و روستایی در دولت مردمی خبر داد و افزود:دراین مدت پنج هزار و هفتصد روستا، چهل و سه شهر و هفت هزار و سیصد واحد صنعتی به شبکه گاز رسانی متصل شده اند.
وزیر بهداشت درمان و اموزش پزشکی نیز با اشار به طرح‌های بهره برداری شده حوزه سلامت در سفر استانی رئیس جمهور به استان فارس اعلام کرد: در دو سال فعالیت دولت مردمی ۶ بیمارستان و ۶۷ خانه بهداشت افتتاح و ۳۰ درصد افزایش بهره‌وری صورت گرفته است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم به سفر خود به استان یزد و شهرستان بافق اشاره کرد و گفت‌: در این سفر ۶ طرح در بخش راه وترابری، صنعت و ورزش که از مصوبات سفر استانی دولت نیز بوده است از محل منابع شرکت‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجرا و به بهره برداری رسید.
وزیر کار همچنین به اقدامات این وزارتخانه در حوزه معلولین نیز اشاره کرد و گفت: طی دو سال گذشته ۳۶ هزار واحد مسکونی به معلولان واگذار، و برای احداث و واگذاری ۱۰ هزار واحد مسکونی دیگر طی امسال و سال آینده هدف گذاری شده است.
در این جلسه استاندار اردبیل به ارائه گزارشی درباره فرصت‌ها، چالش‌ها و اقدامات صورت گرفته از سوی دولت در جهت پیشرفت و آبادانی این استان ارائه کرد.