حقوق کارگران باید ۱۰۰ درصد افزایش پیدا می کرد/چرا وزارت کار به بهانه‌های مختلف از کارگران دفاع نمی‌کند؟
حقوق کارگران باید ۱۰۰ درصد افزایش پیدا می کرد/چرا وزارت کار به بهانه‌های مختلف از کارگران دفاع نمی‌کند؟
عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به وضعیت زندگی کارگران گفت: بنابر اظهارنظر اکثر کارشناسان و مرکز آمار خط فقر در کشور حداقل ۱۸ میلیون در ماه است لذا شایسته بود حقوق کارگران صددرصد افزایش می‌یافت.

به گزارش پایگاه خبری صابرین آنلاین به نقل از خبرگزاری خانه ملت،  صدیف بدری در نشست علنی امروز (دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر کارگر و فرهنگی به ویژه استاد شهید مطهری، روز و هفته کارگر، معلم و شوراها را به کارگران، معلمان و فرهنگیان گرانقدر و شورای شهرها و روستاها تبریک گفت.

نماینده مردم اردبیل و نمین و نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی، خطاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: هفته کارگر است برنامه‌های متعددی در این خصوص برگزار شده و یا خواهد شد، همانقدر که به شکل برگزاری برنامه‌ها اهمیت می دهید لطفا به دغدغه ها، مشکلات و مطالبات آنان هم اهمیت دهید.

وی تصریح کرد: از مهمترین ارکان تولید در کشور نیروی انسانی و کارگران هستند متاسفانه در تولید، صنعت و بررسی مسائل آنان تنها موضوع و رکنی که مورد غفلت واقع می شود همین کارگران عزیز هستند.

بدری اظهار کرد: آقای وزیر، آیا از افزایش قیمت ها و هزینه های حداقلی زندگی کارگران خبر دارید؟ آیا می دانید در طول یک سال گذشته همه اقلام ضروری زندگی و همچنین اجاره بها، هزینه مسکن بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داشته است؟ جنابعالی و همکاران محترمتان در بررسی افزایش حقوق ماهیانه کارگران در اسفند سال گذشته همه تلاش خود را انجام دادید تا نمایندگان کارگران را مجاب به موافقت با افزایش کمتر نمایید. شما چرا از حق و حقوق کارگران به بهانه های مختلف دفاع نکردید؟ مگر با ۷، ۸ میلیون تومان دریافتی ماهانه می توان در شرایط کنونی زندگی کرد؟ عجیب‌تر اینکه کارفرمایانی هستند که با کمتر از ۲ میلیون تومان دستمزد ماهانه از کارگران مظلوم کار می‌کشند.

وی افزود: بنابر اظهارنظر اکثر کارشناسان و مرکز آمار در حال حاضر خط فقر در کشور حداقل ۱۸ میلیون در ماه می باشد لذا شایسته بود امسال حقوق کارگران عزیز حداقل صددرصد افزایش می‌یافت.

رییس جمهور به سرعت نسبت به معرفی وزیر آموزش و پرورش اقدام کند

بدری اظهار کرد: جناب آقای صحرایی سرپرست محترم وزارت آموزش و پرورش، هفته معلم است حتما برنامه‌های متعددی دارید در اسرع وقت مشکلات قانون رتبه‌بندی معلمان را مطابق با نظر فرهنگیان عزیز و پرداخت فوق‌‎العاده ویژه آنان را حل نمایید، با سوءتدبیر مسئولان مربوطه کام فرهنگیان عزیز در عید نوروز امسال تلخ گردید و این ظلم در حق آنان هیچ وقت از یاد فرهنگیان عزیز نخواهد رفت. لااقل جهت کاهش درصدی از این اجحاف روا داشته شده برای حل دغدغه‌های فرهنگیان عزیز اقدام کنید.

وی افزود: امیدوارم که آقای رییس جمهور محترم سریعا نسبت به معرفی فردی توانمند و از جنس فرهنگیان به عنوان وزیر آموزش و پرورش اقدام کند.

بدری خطاب به وزیر نیرو و سرپرست وزارت جهاد کشاورزی، بیان کرد: اخیرا از مزارع کشاورزان عزیز از منابع تامین آب شرب اردبیل از قشلاقات عشایر غیور مغان و استان بازدید داشتم، به علت کاهش شدید بارندگی، مزارع کشاورزان دیم کار و حتی آبی از بین رفته است بحرانی عمیق در ارتباط با آب در استان حاکم است، دام دامداران عزیز و عشایر غیور استان در حال تلف شدن بر اثر خشکسالی است. در اسرع وقت به داد کشاورزان، دامداران و عشایر استان اردبیل برسید. اگر سریعا کمک بلاعوض، تسهیلات کم بهره، مهلت دادن به پرداخت اقساط تسهیلات قبلی آنان، تامین علوفه و نهاده انجام نشود این قشر زحمت کش و تولید کننده واقعی استان دیگر توان زندگی و ادامه فعالیت نخواهند داشت.