توسعه شهرک های صنعتی از اولویت های دولت سیزدهم است
توسعه شهرک های صنعتی از اولویت های دولت سیزدهم است
معاون وزیر صمت و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی ایران گفت: توسعه شهرک های صنعتی یک اولویت مهم برای دولت سیزدهم است و اقدامات موثری در این بخش انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری صابرین آنلاین به نقل از ایرنا، علی رسولیان روز سه شنبه در نشست بررسی و پیگیری وضعیت و مشکلات شهرک ها و نواحی صنعتی رباط کریم اظهار داشت: مجوزهای لازم برای تخصیص اراضی به شهرک های صنعتی رباط کریم اخذ و آمادگی توسعه فراهم است.

وی افزود در ۲ سال گذشته ۱۲هزار هکتار زمین به شهرک های صنعتی الحاق شده که نسبت به مدت مشابه دوسال قبل تر از آن رشد ۲۳۱ درصدی داشته است.
این مسئول خاطرنشان کرد: شهرستان رباط کریم از جمله مناطقی است که رشد سرمایه گذاری صنعتی در آن قابل توجه است به همین منظور توسعه شهرک های صنعتی رباط کریم و تامین زیرساخت ها با توجه ویژه ای پیگیری و درحال انجام است.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی ایران درجهت اخذ مجوز برای ایجاد شهرک فناوری در اراضی فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) اعلام آمادگی کرد و گفت: با هدف توسعه شهرک های صنعتی و با ایجاد شهرک فناوری در اراضی کنار فرودگاه امام خمینی (ره) و تخصیص آن به شرکت های دانش بنیان ، هایتک ، نوآور و فناور می توانند ضمن تولید،محصولات خود را در قالب نمایشگاه در این شهرک عرضه کنند.
رسولیان در خصوص توسعه شهرک های صنعتی در حوزه شهرستان رباط کریم با اعلام اینکه برای شهرک های صنعتی پرند و نصیرآباد امکان توسعه وجود دارد بیان داشت: ۱۳۰ هکتار زمین در شهرک صنعتی پرند در نظر گرفته شده که در حال تامین زیر ساخت و ارائه به فعالان اقتصادی است و برای سایر شهرک های صنعتی در این حوزه نیزدر حال پیگیری توسعه این مناطق صنعتی هستیم.

این نشست در سالن جلسات فرمانداری با حضورسید نظام الدین موسوی سخنگوی مجلس شورای اسلامی ، سید محسن دهنوی عضو هیئت رئیسه مجلس ، امید احمدی فرماندار رباط کریم ،حجت الاسلام و المسلمین حسن نوروزی نماینده مردم شهرستانهای رباط کریم و بهارستان اعضای هیئت مدیره شهرک های صنعتی دولتی و خصوصی برگزار و مسائل و مشکلات این شهرک ها بررسی و در دستور کار قرار گرفت.