توسعه اقتصاد معادن، زمینه‌ساز تثبیت استقلال اقتصادی است
توسعه اقتصاد معادن، زمینه‌ساز تثبیت استقلال اقتصادی است
تهران- ایرنا- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: توسعه اقتصاد معادن، زمینه تثبیت استقلال اقتصادی کشور را فراهم می‌کند.

سید صولت مرتضوی در آیین امضای تفاهم نامه همکاری چهارجانبه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان انرژی اتمی، صندوق بازنشستگی فولاد و شرکت مهندسی اکتشاف و استخراج کانی‌های نوین پارس(اسکام) با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در زمینه توسعه معادن کشور افزود: رونق اقتصاد معادن موجب افزایش اقتدار ملی و تولید ناخالص داخلی می‌شود.

وی با بیان اینکه ایران در حوزه معادن جزء کشورهای غنی دنیاست، گفت: با توسعه دانش فنی و تخصصی در این حوزه می‌توان این نعمت الهی را به ثروت ملی و اشتغال آفرینی برای جوانان کشور تبدیل کرد.

مرتضوی در ادامه اظهار داشت: عملیات «وعده صادق» از نظر بُعد نظامی و سیاست بین‌المللی، توازن رایج جهان را برهم ریخت و نقطه‌ای بسیار سرنوشت ساز در جغرافیای دفاعی جهان رقم خورد.

وی، ریشه اصلی موفقیت عملیات «وعده صادق» را دانش فنی موشکی ایران اسلامی دانست و گفت: مهم‌ترین موفقیت این عملیات فروریختن گنبد آهنین رژیم غاصب صهیونیستی بود.

در ادامه، «سید حجت کاظمی» مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد مهم‌ترین اهداف این تفاهم نامه همکاری را برنامه‌ریزی و شناسایی اکتشافی اولیه با هدف تشکیل بانک اطلاعاتی معادن، ارائه مشاوره، نظارت فنی در حوزه سرمایه‌گذاری، ایجاد و توسعه فرصت‌های شغلی و تبادل اطلاعات فنی و تخصصی در حوزه فناوری‌های نوین در بخش معادن عنوان کرد.

در مراسم امضای این تفاهم نامه، «محمد اسلامی» معاون رئیس جمهور و سازمان انرژی اتمی و «محمدحسن تولایی» شرکت مهندسی اکتشاف و استخراج کانی‌های نوین پارس(اسکام) نیز حضور داشتند