تعریف ۲۰ هزار میلیارد تومان پروژه عام‌المنفعه در صنعت نفت
تعریف ۲۰ هزار میلیارد تومان پروژه عام‌المنفعه در صنعت نفت
وزیر نفت گفت: در صنعت نفت ۲۰ هزار میلیارد تومان پروژه در قالب مسئولیت‌ اجتماعی تعریف شده است.

به گزارش پایگاه خبری صابرین آنلاین به نقل از ایلنا، جواد اوجی در مراسم امضای تفاهمنامه اجرای پویش اهدای بسته‌های آموزشی به دانش‌آموزان محروم مناطق نفت‌خیز و گازخیز کشور اظهار داشت: در دور دوم سفرهای استانی رئیس جمهور، توجه به فعالیت‌های عام‌المنفعه در دستور کار قرار دارد، در این راستا یکی از کارهای مهمی که انجام شد، این بود که لوله‌کشی داخل ساختمان در استان‌های کشور، برای خانوارهایی که زیر پوشش کمیته امداد یا سازمان بهزیستی قرار داشتند و امکان لوله‌کشی گاز در داخل ساختمان را نداشتند از سوی شرکت ملی گاز و در قالب مسئولیت‌های اجتماعی انجام شد. این در حالی است که در روند گازرسانی، شرکت ملی گاز تنها وظیفه‌ رساندن گاز تا درب منزل و علمک را دارد، با این حال برای تعدادی از خانوارها که توسط کمیته امداد و سازمان بهزیستی تأیید شده بودند، لوله‌کشی داخل منزل نیز انجام شد.

وی افزود: این اقدام همسو با اجرای مسئولیت‌ اجتماعی در صنعت نفت در حالی انجام شد که در برخی استان‌های سردسیر مانند کهگیلویه و بویراحمد علمک گاز بیش از سه سال می‌شد که به در خانه‌ها رسیده بود، اما به‌دلیل نبود لوله‌کشی داخل خانه، امکان دریافت گاز وجود نداشت.

وزیر نفت تصریح کرد: از سوی دیگر، مناطقی که گازرسانی در آنها انجام می‌شود، ظرف دو ماه سهمیه سوخت مایع آنها قطع می‌شود و این افراد مجبور بودند کپسول گاز یا نفت سفید را به قیمت آزاد و از بازار تهیه کنند که فشار بیشتری بر آنها تحمیل می‌کرد.  بنابراین با توجه به معرفی خانوارهای زیر پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی، امروز در همه استان‌ها لوله‌کشی داخل ساختمان برای آنها انجام می‌شود.

وی با اعلام اینکه در کل وزارت نفت ۲۰ هزار میلیارد تومان پروژه عام‌المنفعه تعریف شده است، گفت: در اجرای پروژه مسئولیت‌ اجتماعی سراغ پروژه‌هایی می‌رویم که نیمه‌کاره مانده‌اند، برای نمونه بیمارستانی که چند سال نیمه‌کاره مانده بود، به اتمام می‌رسد یا جاده‌ای را که حادثه‌خیز است اصلاح می‌کنیم.

وی با اشاره به برکات توجه به محرومیت‌زدایی و انجام فعالیت‌های مسئولیت‌ اجتماعی در صنعت نفت خاطرنشان کرد: با این اقدام‌ها و اثر مثبت آن در صنعت نفت، فروش و صادرات نفت افزایش یافت و در رشد اقتصادی کشور، صنعت نفت به عدد ۱۹.۸ درصد رسید.