تدریس ۳۰ هزار معلم بازنشسته در سال تحصیلی جاری
تدریس ۳۰ هزار معلم بازنشسته در سال تحصیلی جاری
بنا بر اعلام معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزیر آموزش و پرورش، درحالی قرار بود امسال ۸۲ هزار معلم بازنشسته شوند که تنها ۵۳ هزار نفر بازنشسته شدند و حدود ۳۰ هزار معلم بازنشسته حاضر به ادامه خدمت و تدریس در کلاس های درس شدند.

به گزارش پایگاه خبری صابرین آنلاین به نقل از ایسنا، علی فرهادی با حضور در شبکه آموزش سیما درباره وضعیت جذب و استخدام معلمان در سال تحصیلی جاری اظهار کرد: امسال ۲۰۲ هزار معلم کم داشتیم.

وی با بیان اینکه ناترازی ۷۹ هزار نفری دانشگاه فرهنگیان به سالهای ۹۲ تا ۹۸ برمی‌گردد، افزود: امسال قرار بود ۸۲ هزار معلم بازنشسته شوند اما ۵۳ هزار نفر بازنشسته شدند. طی هماهنگی با استان ها از بازنشستگان خواهش کردیم همکاری کنند و آنها هم حاضر به ادامه خدمت برای یک سال دیگر شدند. به عبارت دیگر ۳۰ هزار معلم بازنشسته حاضر شدند ادامه خدمت دهند.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: امسال بیش از ۳ میلیون نفر افزایش جمعیت دانش آموزی داشتیم. از همه معلمان شاغل خواهش کردیم که اضافه تدریس بگیرند. از بازنشستگان خواهش کردیم اضافه تدریس بگیرند و حتی از دانشجو معلمان با سابقه بالا هم خواهش کردیم اضافه تدریس بگیرند.

فرهادی با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی آموزگاری عنوان کرد: نتایج آزمون آموزگاری اواخر شهریور مشخص شد. حدود ۱۷ هزار و ۴۰۰ نفر قبول شده بودند که این تعداد بلافاصله ساماندهی شد و باید از اواسط مهر دوره ضمن خدمت این افراد را برگزار کنیم. این تعداد از بین ۵۸ هزار نفری که ارزیابی تکمیلی و گزینش شده بودند موفق به قبولی شدند. ۱۱ هزار نفر از این افراد نیز در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون شناسایی می شوند که امیدواریم تا قبل از پایان مهر توسط سنجش مشخص و تا پایان مهر به عنوان نیروهای کیفیت بخشی مثل مشاور، معاون و مربی پرورشی به مدارس تزریق شوند.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: حدود ۳۰۰۰ نفر از معلمان غیر دولتی در آزمون آموزگاری امسال قبول شدند. همچنین امسال سهمیه ایثارگران و خانواده جانبازان اضافه آمد؛ یعنی تعداد خانواده‌های ایثارگران و جانبازان شرکت کننده در این آزمون کم بود و بخشی از این سهمیه خالی ماند.