تأکید رئیس جمهور بر فراهم شدن زمینه حضور مردم در انتخابات
تأکید رئیس جمهور بر فراهم شدن زمینه حضور مردم در انتخابات
آقای رئیسی بر ضرورت فراهم کردن زمینه حضور گسترده مردم در مرحله دوم انتخابات مجلس و تمهید همه امکانات برای تکمیل حماسه‌آفرینی آنان تأکید کرد.

آقای رئیسی، چهارشنبه در نشست هیئت دولت با توجه به نزدیک شدن زمان برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در برخی حوزه‌های انتخاباتی، بر ضرورت فراهم کردن زمینه حضور گسترده مردم در این مرحله از انتخابات و تمهید همه امکانات برای تکمیل حماسه‌آفرینی آنان در انتخابات ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ تأکید کرد.

رئیس جمهور، انتخابات را جلوه روشن مردم‌سالاری دینی دانست که آحاد جامعه برای عمل به تکلیف اجتماعی و شرعی در آن مشارکت ومعتمدان خود را برای قانون‌گذاری و بهبود امور، انتخاب می‌کنند.

آقای رئیسی در ادامه با توجه به موضوع ضرورت مشارکت مردم برای تحقق هدف جهش تولید، گفت: تمهید مقدمات تحقق مشارکت مردم، نیازمند اهتمام جدی همه بخش‌های دولت است؛ هر دستگاهی باید زمینه‌ها و راهکار‌های جذب مشارکت مردم در بخش خود را به شکل دقیق و با زمان‌بندی مشخص، تدوین و اعلام و اجرای آن را به‌طور مداوم و گام به گام، پایش کند.

رئیس جمهور، همچنین ضمن تبریک روزهای کارگر و معلم، نقش کارگران و معلمان در پیشرفت و آبادانی کشور را اساسی و مهم توصیف و تصریح کرد: مبنای خلقت عالم بر تعلیم و تربیت استوار است، بنابر این، همه ما در هر زمان و با لحاظ برخورداری از هر سطحی از دانش، همچنان نیازمند دانش‌افزایی و علم‌آموزی بیشتر هستیم.

گفتنی است، در نشست امروز هیئت دولت، کیومرث هاشمی، وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه هفته گذشته، هفته درخشش ورزشکاران کشورمان در میادین بین‌المللی بود، قهرمانی ملی‌پوشان فوتسال در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا، قهرمانی ملی‌پوشان وشوو در رقابت‌های انتخابی جام جهانی، قهرمانی ملی‌پوشان دختران کمتر از ۱۸ سال در رقابت‌های کافا در تاجیکستان، قهرمانی ملی‌پوشان والیبال دانش‌آموزی ایران در رقابت‌های مدارس جهان، قهرمانی و شکستن حد نصاب و کسب  نشان طلای خانم عیدیان در ماده ۴۰۰ متر دوی با مانع قهرمانی آسیا، نایب قهرمانی ملی‌پوشان تپانچه بادی کشورمان در مسابقات جام جهانی کره جنوبی و نایب قهرمانی ملی‌پوشان امید شطرنج کشورمان در مسابقات شهر‌های آسیا را از جمله این موفقیت‌ها برشمرد که موجب شادی و شعف عمومی در کشور شد.

روح‌الله دهقانی فیروز آبادی، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز با اعلام خبر دستیابی به الگو، فرایند و فناوری به‌ دست آوردن کود «تریپل سوپر فسفات» به عنوان یکی از کود‌های مهم و بسیار پرکاربرد در کشاورزی، گفت: هر سال، نیاز به واردات ۲۵۰ هزار تن از این نوع کود داشتیم که خوشبختانه تولید آن در کشور، بومی‌سازی و خط تولیدی با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن راه‌اندازی شده که تا ۲۰۰ هزار تن قابل افزایش است و می‌تواند هر سال تا ۳۷ میلیون دلار صرفه‌جویی ایجاد کند.

دهقانی فیروز آبادی، ابراز امیدواری کرد با حمایت از تولیدات داخل، زمینه رونق تولید داخلی این محصول فراهم شود.