پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲
پ
قالیباف:

بیش از ۸۰٪ از قانون‌هایی که وعده دادیم را تصویب کردیم

بیش از ۸۰٪ از قانون‌هایی که وعده دادیم را تصویب کردیم
بیش از ۸۰٪ از قانون‌هایی که وعده دادیم را تصویب کردیم
رئیس مجلس گفت: هر آنچه را که گفتیم و قول دادیم بیش از ۸۰ درصد موضوعات در حوزه قانونگذاری که اولویت آن در حوزه مسائل اقتصادی و مسائل فرهنگی بود، انجام دادیم.

 محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی که در مسجد جامع ابوذر تهران برگزار شد، گفت: خداوند بزرگ را شاکرم که در این ایام و شب عزیز در این مکان شریف و مسجد پررونق و در منطقه‌ای که دارالشهدا است حاضرم. همه این فرصت‌ها توفیقی است که در خدمت شما بزرگواران باشم. امشب شب ولادت حضرت فاطمه (س) است و این شب را به همه شما تبریک می‌گویم؛ به ویژه به مادران حاضر در این جمع و ملت عزیزمان.

وی ادامه داد: این افتخار بزرگ را به جامعه زنان و مادران جامعه به ویژه مادران، همسران و خواهران شهدا تبریک می‌گویم، این توفیق شد تا این روز عزیز را به نام روز زن نامگذاری کنند، چه افتخاری بیشتر از این که در روزی که به نام حضرت فاطمه (س) که متصل به خاندان وحی و از اولیای خداوند است و بانویی که در تقوا، دفاع از ولایت، در فهم و درک سیاسی، در تربیت، فرزندداری، شوهرداری، شجاعت و کلام سرآمد است، نصیب زنان و مادران سرزمین ما شده است.رئیس مجلس افزود: ولادت حضرت امام خمینی (ره) را تبریک می‌گویم، امامی که ما را از بند استکبار نجات داد و امامی که جز برای خدا کلامی نگفت و جز در راه خدا گامی برنداشت و این روز را نیز امام خمینی (ره) به نام زنان و مادران نامگذاری کردند. این روز همچنین مصادف با ولادت حضرت عیسی مسیح (ع) است، این روز به هموطنان مسیحی و خانواده شهدای مسیحی و همه مسیحیان جهان تبریک می‌گویم. حضرت مسیح (ع) پیام آور الهی برای خوشبختی جامعه، برای زندگی در راه خدا، برای مبارزه با ظلم، فساد و مبارزه با بی‌بند و باری بود. اینها رسالت این پیامبر الهی بوده و امروز پیروان واقعی او در سراسر جهان هرگز اجازه نخواهند داد که سردمداران آنها ظلم، جنایت و توسعه فساد کنند. این موضوع را در محکومیت جنایات صورت گرفته در غزه دیدیم.

قالیباف ادامه داد: امشب مصادف شده با چهارمین سالگرد شهادت سردار دلها، شهید سلیمانی، مردی که دست پرورده انقلاب اسلامی، مکتب امام خمینی(ره)، تربیت شده مکتب قرآن و اهل بیت بود. انقلاب چنین فرصت‌هایی را رقم زد و چنین عظمت‌هایی را به همراه داشت و یک نمونه آن شهید سلیمانی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیش از ۴۰ سال توفیق دوستی و رفاقت با این شهید عزیز را داشتم افزود: وقت‌هایی بود که این شهید عزیز می‌گفت در دوران کودکی معنی کفش را نمی‌دانستیم، عظمت انقلاب این است که چنین فرصت‌هایی فراهم می‌کند تا از دورترین و محروم‌ترین روستاها و از محروم‌ترین خانواده‌ها، کسانی بروز می‌کنند و فرصت‌هایی رقم می‌خورد که نه تنها در سطح شهر و روستا و استان خود بلکه در این کره خاکی نماد می‌شوند؛ برای هر انسان منصف و برای هر انسان آزادی‌خواهی و برای هر انسانی که در مقابل ظلم قصد دارد بایستد.

رئیس قوه مقننه در این بخش از سخنانش خاطره‌ای از شهید سلیمانی در روزهای فتنه ۸۸ تعریف و عنوان کرد: وقتی اراده الهی باشد که کسی را عزیز کند اینگونه است، روزی در تهران در حال رفتن به نماز جمعه با شهید سلیمانی بودیم و گروهی هرچند محدود در فضای دهه ۸۰ شعار می‌دادند «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران» که این دروغ‌ترین حرفی بود که می‌زدند زیرا نه ایران را قبول داشتند و نه حاضر بودند گامی برای عزت ایران بردارند و البته غزه و لبنان را هم قبول نداشتند. همینطور که در بلوار کشاورز راه می‌رفتیم حاج قاسم گفت این‌ها چه می‌گویند آقای قالیباف؟ شاید اگر ما را هم بشناسند به ما هم دشنام بدهند. این فضا را تصور کنید با فضای روز تشییع این شهید در همین تهران، تصور کنید و ببینید. شهید سلیمانی شهیدی بود که نماد انسجام ملی شد، هرکسی با هر سلیقه و گرایشی از خانه بیرون آمد، این برکت نتیجه اخلاص این مرد بود. این مرد ۴۲ سال بی‌وقفه مجاهدت کرد. از ابتدای انقلاب اسلامی مجاهدت کرد تا روزی که به شهادت رسید.

قالیباف با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرمودند شهید سلیمانی اثر بیشتری از قاسم سلیمانی می‌گذارد گفت: این اثر را امروز می‌بینید، ۷۵سال از عمر رژیم منحوس صهیونیستی می‌گذرد، چندین جنگ انجام دادند، ارتش کشورهای عربی و گروه‌های مختلف متحد شدند و با آنها جنگیدند ولی حرکت و عملیاتی که حماس در مقابله با جنایت‌هایی که این رژیم در طول ۷۵سال با بی‌رحمی و حیوان صفتی انجام داد، آنچنان ضربه‌ای از جهت نظامی به آنها وارد کرد که قابل مقایسه با اقدامات صورت گرفته طی این سال‌ها نیست.

 

رئیس قوه مقننه خاطر نشان کرد: عرض منطقه غزه ۱۰ کیلومتر و طول آن ۴۰ کیلومتر است، نزدیک به ۱۰۰ روز است همه ظرفیت و جنایت آمریکا، رژیم صهیونیستی و همه طراحان نظامی‌شان جمع شده است اما مقاومت و افتخار مردم غزه را ببینید، اینها آثار و برکت فردی است که محب اهل بیت بوده و به سنت‌های الهی اعتقاد دارد و لحظه‌ای از مجاهدت دست برنمی‌دارد، آنهایی که مؤمن هستند به پیروزی می‌رسند و اینها درس است برای یکایک ما و باید به این موضوعات توجه کنیم و ببینیم وقتی که مقاومت می‌کنیم و در مقابل سختی‌ها می‌ایستیم و فقط به موضوعات مادی زندگی توجه نمی‌کنیم، خداوند چگونه عزت دنیوی و اخروی را با هم و یکجا به جامعه، افراد، گروه‌ها و خانواده‌ها می‌دهد و این وعده الهی است و وعده الهی حق است.

قالیباف با بیان اینکه امروز راه موفقیت و پیروزی مسیر معنویت و فرهنگ جهاد و مقاومت است ادامه داد: فکر نکنید فرهنگ جهاد و مقاومت تنها برای بخش نظامی، عملیات نظامی و جنگ است، هرگز! این فرهنگی است برای همه شئونات زندگی. برای تربیت فرزندان نیز این فرهنگ اثرگذار است و برای رشد و پیشرفت کشور و رفع مشکلات اقتصادی این فرهنگ ما را نجات می‌دهد. زمانی که حرف از معنویت، مقاومت و جهاد می‌زنیم معنای آن توپ، تانک و تفنگ نیست، تنها بخشی از آن این مسائل است و شاید از منظری سخت‌ترین آن است.

قالیباف با بیان اینکه خدا من را نیامرزد اگر حل مشکلات محرومین و مستضعفان را در جایگاه‌های مختلف با اولویت پیگیری نکرده باشم عنوان کرد: من وقتی اینجا ایستاده‌ام نماینده شما هستم، شما محبت کردید و به من رأی دادید، من را به مجلس فرستادید، وظیفه دارم نسبت به حل مشکلات شما و مشکلات روزمره شما انجام وظیفه کنم و باید پاسخگو باشم، مطمئن هستم شما این توجه را دارید که من روزی ممکن است فرمانده نیروی انتظامی، یک روز در شهرداری تهران و امروز نیز به اعتماد شما عزیزان که هرچه داریم مدیون شما هستیم، در مجلس باشم. همواره محرومین، مظلومین و جنوب شهری‌ها پای انقلاب ایستاده‌اند و اگر کاری انجام داده‌ام اولویت خود را توجه به محرومین قرار داده‌ام.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: روزی که کار خود را در شهرداری آغاز کردم محکم و با افتخار گفتم اولویت من جنوب شهر و مناطق محروم تهران است. من به شما قول دادم که اجازه نمی‌دهم فاصله طبقاتی از این بیشتر شود، قول ندادم که این فاصله را کم کنم اما قول دادم که اجازه نمی‌دهم این فاصله بیشتر شود. شاید اولین جایی که در آن زمان حضور پیدا کردم همین منطقه ۱۷ بود چون اینجا دارالشهدا است و ما مدیون شهدا هستیم و باید به محرومین و کسانی که زندگی خود را برای این انقلاب گذاشتند با اتکاء به فرهنگ قرآنی و کلام حضرت امام (ره) و دستور مقام معظم رهبری خدمت کنیم.

وی بیان کرد: مطمئن هستم شما در موضوعات دقت دارید که در هر جایی هستم چه در ناجا، چه در شهرداری و چه در مجلس باید نسبت به وظایفی که قانون برای ما گذاشته تلاش کنم و پاسخگو باشم. امروز مکلف هستم نه از این جهت که در مجلس خدمتگزار نمایندگان هستم بلکه از این جهت که نماینده شهر تهران هستم و مستقیماً به شما پاسخ بدهم، از جهت وقت‌گذاری لحظه‌ای غفلت نکرده‌ام و همچنان به هیچ وجه همانند دوران شهرداری که نماز صبح را در منزل نبودم اکنون نیز هیچ‌وقت نماز صبح را در منزل نیستم، ظهر به خانه نرفته‌ام و نمی‌روم. این نیست که در وقت‌گذاری خدای ناکرده لحظه‌ای کم بگذارم.

قالیباف ادامه داد: مقام معظم رهبری در چهارمین ملاقات با نمایندگان مجلس یازدهم به عنوان مجلس انقلابی بر ما منت گذاشته و این نامگذاری را انجام دادند و این امتیاز را به مجلس یازدهم دادند این نکته را فرمودند که مجلس با نقشه راه حرکت و به درستی مسیر خود را پیش برد و با شجاعت برخی از قوانین را تصویب کردند. با همان دقتی که در زمان شهرداری وقت گذاشته و به شما در جریان حضور در مدارس، مساجد و جمع اقشار قول می‌دادیم و بر سر پیمان خود می‌ماندیم با توجه به اینکه جنس کار ما در مجلس کاملاً متفاوت با محیط کاری قبلی من است در همان سال اول که در مجلس حاضر شدم تلاش کردم و در مصاحبه خود طی ۴ ماهه اول نکاتی را اشاره کردم که در مجلس این چه کارها را پیش می‌بریم و انجام می‌دهیم.

رئیس قوه مقننه افزود: امروز در این خانه خدا و شب عزیز به شما عرض می‌کنم هر آنچه را که گفتیم و قول دادیم بیش از ۸۰ درصد موضوعات در حوزه قانونگذاری که اولویت آن در حوزه مسائل اقتصادی و مسائل فرهنگی بود، انجام دادیم. البته طبیعی است که این قوانین تا اجرا شود و اثر آن در زندگی مردم و کشور دیده شود مقداری زمان نیاز دارد. در حوزه قانونگذاری به صورت دقیق موضوعات را دنبال کردیم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

تغییر اقلیم به مهاجرت‌ های اقلیمی در ایران دامن زده است ۳۰ بهمن ۱۴۰۲
رئیس سازمان حفاظت محیط‌ زیست؛

تغییر اقلیم به مهاجرت‌ های اقلیمی در ایران دامن زده است

معاون رئیس‌جمهور با تاکید بر این که سازمان محیط‌زیست باید بتواند ۲۰ سال آینده کشور را پایش کند، گفت: تغییر اقلیم و بحران‌های زیست‌محیطی ناشی از آن در همه کشورها از جمله ایران بروز و ظهور پیدا کرده و به مشکلات مختلفی از جمله مهاجرت‌های اقلیمی دامن زده است.

چهره اصیل ایرانی در حال تحریف است | ۳۲۰ هزار عمل زیبایی در ایران در سال ۲۰۲۲ ۳۰ بهمن ۱۴۰۲
گزارش فایننشال تایمز از «سونامی» جراحی‌های زیبایی در ایران:

چهره اصیل ایرانی در حال تحریف است | ۳۲۰ هزار عمل زیبایی در ایران در سال ۲۰۲۲

ایران از مدت‌ها قبل به عنوان مرکزی برای جراحی‌های زیبایی شهرت داشته و سالانه ده‌ها هزار نفر در جستجوی دستیابی به چهره‌ای ایده آل زیر تیغ جراحی می‌روند. اما افزایش قابل توجه تعداد این عمل‌ها در سال‌های اخیر پزشکان را نگران تاثیرات آن بر سلامت بیماران و حتی هویت ایرانی کرده است.

ابلاغ برنامه اصلاحی ۸ بانک در سال آینده؛ اصلاح نشوند، به سمت انحلال و ادغام می‌رویم ۳۰ بهمن ۱۴۰۲
رئیس کل بانک مرکزی؛

ابلاغ برنامه اصلاحی ۸ بانک در سال آینده؛ اصلاح نشوند، به سمت انحلال و ادغام می‌رویم

رئیس کل بانک مرکزی از ابلاغ برنامه اصلاح ۸ بانک ناتراز در سال آینده خبر داد و تأکید کرد: در صورتی که بانک‌های ناتراز اصلاح نشوند به سمت انحلال، ادغام و یا توقف کار آن بانک‌ها حرکت خواهیم کرد.

تغییر اقلیم به مهاجرت‌ های اقلیمی در ایران دامن زده است ۳۰ بهمن ۱۴۰۲
رئیس سازمان حفاظت محیط‌ زیست؛

تغییر اقلیم به مهاجرت‌ های اقلیمی در ایران دامن زده است

معاون رئیس‌جمهور با تاکید بر این که سازمان محیط‌زیست باید بتواند ۲۰ سال آینده کشور را پایش کند، گفت: تغییر اقلیم و بحران‌های زیست‌محیطی ناشی از آن در همه کشورها از جمله ایران بروز و ظهور پیدا کرده و به مشکلات مختلفی از جمله مهاجرت‌های اقلیمی دامن زده است.

چهره اصیل ایرانی در حال تحریف است | ۳۲۰ هزار عمل زیبایی در ایران در سال ۲۰۲۲ ۳۰ بهمن ۱۴۰۲
گزارش فایننشال تایمز از «سونامی» جراحی‌های زیبایی در ایران:

چهره اصیل ایرانی در حال تحریف است | ۳۲۰ هزار عمل زیبایی در ایران در سال ۲۰۲۲

ایران از مدت‌ها قبل به عنوان مرکزی برای جراحی‌های زیبایی شهرت داشته و سالانه ده‌ها هزار نفر در جستجوی دستیابی به چهره‌ای ایده آل زیر تیغ جراحی می‌روند. اما افزایش قابل توجه تعداد این عمل‌ها در سال‌های اخیر پزشکان را نگران تاثیرات آن بر سلامت بیماران و حتی هویت ایرانی کرده است.

ابلاغ برنامه اصلاحی ۸ بانک در سال آینده؛ اصلاح نشوند، به سمت انحلال و ادغام می‌رویم ۳۰ بهمن ۱۴۰۲
رئیس کل بانک مرکزی؛

ابلاغ برنامه اصلاحی ۸ بانک در سال آینده؛ اصلاح نشوند، به سمت انحلال و ادغام می‌رویم

رئیس کل بانک مرکزی از ابلاغ برنامه اصلاح ۸ بانک ناتراز در سال آینده خبر داد و تأکید کرد: در صورتی که بانک‌های ناتراز اصلاح نشوند به سمت انحلال، ادغام و یا توقف کار آن بانک‌ها حرکت خواهیم کرد.

کوچکترین تهدید کاملا جدی تلقی شود ۳۰ بهمن ۱۴۰۲
باقری:

کوچکترین تهدید کاملا جدی تلقی شود

رییس ستادکل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: صهیونیست ها شکستی خوردند که قابل جبران نیست اما با کشتار مردم بی دفاع می‌خواهند این شکست را جبران کنند که قطعا امکان پذیر نیست.

شان آموزش و پرورش پاسخ به بداخلاقی‌ها نیست ۳۰ بهمن ۱۴۰۲
صحرایی:

شان آموزش و پرورش پاسخ به بداخلاقی‌ها نیست

رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دوره اول متوسطه با توجه به عوامل متعدد، بسیار با اهمیت است، بر ضرورت اصلاح آیین‌نامه دوره دوم متوسطه تاکید کرد.

تغییر اقلیم به مهاجرت‌ های اقلیمی در ایران دامن زده است ۳۰ بهمن ۱۴۰۲
رئیس سازمان حفاظت محیط‌ زیست؛

تغییر اقلیم به مهاجرت‌ های اقلیمی در ایران دامن زده است

معاون رئیس‌جمهور با تاکید بر این که سازمان محیط‌زیست باید بتواند ۲۰ سال آینده کشور را پایش کند، گفت: تغییر اقلیم و بحران‌های زیست‌محیطی ناشی از آن در همه کشورها از جمله ایران بروز و ظهور پیدا کرده و به مشکلات مختلفی از جمله مهاجرت‌های اقلیمی دامن زده است.

ابلاغ برنامه اصلاحی ۸ بانک در سال آینده؛ اصلاح نشوند، به سمت انحلال و ادغام می‌رویم ۳۰ بهمن ۱۴۰۲
رئیس کل بانک مرکزی؛

ابلاغ برنامه اصلاحی ۸ بانک در سال آینده؛ اصلاح نشوند، به سمت انحلال و ادغام می‌رویم

رئیس کل بانک مرکزی از ابلاغ برنامه اصلاح ۸ بانک ناتراز در سال آینده خبر داد و تأکید کرد: در صورتی که بانک‌های ناتراز اصلاح نشوند به سمت انحلال، ادغام و یا توقف کار آن بانک‌ها حرکت خواهیم کرد.

تاکید دکتر رئیسی بر تقویت رصد و نظارت بر بازار عمده و خرده‌فروشی ۳۰ بهمن ۱۴۰۲

تاکید دکتر رئیسی بر تقویت رصد و نظارت بر بازار عمده و خرده‌فروشی

رئیس جمهور خواستار افزایش رصد و نظارت بر بازار عمده‌فروشی و خرده‌فروشی به شکلی ملموس برای مردم با توجه به انتصاب قائم‌مقام وزیر صمت در حوزه بازرگانی و نیز حل مشکلات حوزه دارو و نظارت بر حسن اجرای طرح «دارویار» شد.

راه اصلاح کشور انتخابات است ۳۰ بهمن ۱۴۰۲
رهبر معظم انقلاب:

راه اصلاح کشور انتخابات است

رهبر معظم انقلاب با تاکید بر اینکه همه باید در انتخابات شرکت کنند، بیان داشتند: انتخابات رکن اصلی نظام جمهوری اسلامی است، راه اصلاح کشور انتخابات است.

تغییرات خیلی گسترده نخواهد بود ۲۹ بهمن ۱۴۰۲
توضیحات وزیر کار در خصوص جابه‌جایی برخی دهک‌های یارانه‌بگیر:

تغییرات خیلی گسترده نخواهد بود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی توضیحاتی را درخصوص برخی جابه‌جایی‌های احتمالی در دهک‌بندی‌های یارانه‌ها ارائه داد و گفت: تغییرات خیلی گسترده نخواهد بود.

تغییر اقلیم به مهاجرت‌ های اقلیمی در ایران دامن زده است ۳۰ بهمن ۱۴۰۲
رئیس سازمان حفاظت محیط‌ زیست؛

تغییر اقلیم به مهاجرت‌ های اقلیمی در ایران دامن زده است

معاون رئیس‌جمهور با تاکید بر این که سازمان محیط‌زیست باید بتواند ۲۰ سال آینده کشور را پایش کند، گفت: تغییر اقلیم و بحران‌های زیست‌محیطی ناشی از آن در همه کشورها از جمله ایران بروز و ظهور پیدا کرده و به مشکلات مختلفی از جمله مهاجرت‌های اقلیمی دامن زده است.

چهره اصیل ایرانی در حال تحریف است | ۳۲۰ هزار عمل زیبایی در ایران در سال ۲۰۲۲ ۳۰ بهمن ۱۴۰۲
گزارش فایننشال تایمز از «سونامی» جراحی‌های زیبایی در ایران:

چهره اصیل ایرانی در حال تحریف است | ۳۲۰ هزار عمل زیبایی در ایران در سال ۲۰۲۲

ایران از مدت‌ها قبل به عنوان مرکزی برای جراحی‌های زیبایی شهرت داشته و سالانه ده‌ها هزار نفر در جستجوی دستیابی به چهره‌ای ایده آل زیر تیغ جراحی می‌روند. اما افزایش قابل توجه تعداد این عمل‌ها در سال‌های اخیر پزشکان را نگران تاثیرات آن بر سلامت بیماران و حتی هویت ایرانی کرده است.

ابلاغ برنامه اصلاحی ۸ بانک در سال آینده؛ اصلاح نشوند، به سمت انحلال و ادغام می‌رویم ۳۰ بهمن ۱۴۰۲
رئیس کل بانک مرکزی؛

ابلاغ برنامه اصلاحی ۸ بانک در سال آینده؛ اصلاح نشوند، به سمت انحلال و ادغام می‌رویم

رئیس کل بانک مرکزی از ابلاغ برنامه اصلاح ۸ بانک ناتراز در سال آینده خبر داد و تأکید کرد: در صورتی که بانک‌های ناتراز اصلاح نشوند به سمت انحلال، ادغام و یا توقف کار آن بانک‌ها حرکت خواهیم کرد.

کوچکترین تهدید کاملا جدی تلقی شود ۳۰ بهمن ۱۴۰۲
باقری:

کوچکترین تهدید کاملا جدی تلقی شود

رییس ستادکل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: صهیونیست ها شکستی خوردند که قابل جبران نیست اما با کشتار مردم بی دفاع می‌خواهند این شکست را جبران کنند که قطعا امکان پذیر نیست.

شان آموزش و پرورش پاسخ به بداخلاقی‌ها نیست ۳۰ بهمن ۱۴۰۲
صحرایی:

شان آموزش و پرورش پاسخ به بداخلاقی‌ها نیست

رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دوره اول متوسطه با توجه به عوامل متعدد، بسیار با اهمیت است، بر ضرورت اصلاح آیین‌نامه دوره دوم متوسطه تاکید کرد.

لغو بازی با تیم‌های سعودی در زمین بی‌طرف | رونالدو، نیمار و بنزما به ایران می‌آیند! ۱۴ شهریور ۱۴۰۲
کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد:

لغو بازی با تیم‌های سعودی در زمین بی‌طرف | رونالدو، نیمار و بنزما به ایران می‌آیند!

کنفدراسیون فوتبال آسیا با خوشحالی تایید می‌کند که تمامی مسابقات بین تیم‌های ملی و باشگاه‌های فدراسیون‌های فوتبال عربستان (SAFF) و فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران (FFIRI) به صورت رفت و برگشت برگزار می‌شود.