بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی با ابزارهای مالی بازار سرمایه آشنایی ندارند
 بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی با ابزارهای مالی بازار سرمایه آشنایی ندارند
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان این که، بخش خصوصی نجات بخش اقتصاد کشور است، گفت: بسیاری از صاحبان بنگاه‌های اقتصادی با ابزارهای مالی بازار سرمایه آشنایی ندارند.

به گزارش پایگاه خبری صابرین آنلاین به نقل از ایرنا، مجید عشقی روز جمعه در نشست تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان آمل افزود: بسیاری از صنایع و بنگاه های اقتصادی بزرگ کشور با ابزارهای مالی بازار سرمایه آشنایی ندارند و ما برای رفع این مشکل برنامه جدی داریم.
وی گفت: در حال حاضر دیگر به تهران متکی نیستیم و برای شناسایی بخش خصوصی واقعی و رفع مشکلات پیش روی آنها خودمان به سراغ آنها خواهیم رفت.
عشقی بیان کرد : فرصت های اقتصادی بخش خصوصی و آموزش آنها در زمان حاضر یکی از مهمترین دغدغه‌های جدی ما محسوب می‌شود.

 

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد : برای نهادینه کردن بخش خصوصی واقعی از آموزش بچه های دبیرستان تا برگزاری کارگاه های آموزشی برای بنگاه‌های اقتصادی برنامه داریم.
وی تصریح کرد : با تجمیع چند بنگاه اقتصادی و شرکت های دانش بنیان حتی برای یک جمع ۳۰ نفره جهت آشنایی آنان با تامین مالی و پذیرش در بورس و فرابورس کلاس های آموزشی برگزار می‌کنیم.
عشقی اضافه کرد : در حال حاضر همه ما باید تلاش کنیم تا بخش خصوصی واقعی بازیگر اقتصاد کشور باشد و همانند بخش خصوصی لوازم خانگی وارد بازار شوند که این امر برای اقتصاد ایران نجات بخش است.