ایران و روسیه می‌توانند به مرکز صادرات برخی اقلام غذایی منطقه تبدیل شوند
ایران و روسیه می‌توانند به مرکز صادرات برخی اقلام غذایی منطقه تبدیل شوند
معاون اول رئیس‌جمهور و دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه روز شنبه آخرین وضعیت پروژه‌ها و همکاری‌های مشترک دو کشور را در چارچوب کریدور شمال – جنوب، همکاری‌های حوزه انرژی، حمل و نقل و گسترش مناسبات تجاری فیمابین بررسی کردند.

به گزارش پایگاه خبری صابرین آنلاین به نقل از ایلنا، محمد مخبر عصر شنبه در دیدار ایگور لویتین دستیار ویژه رییس‌جمهور روسیه با اشاره به افزایش تبادل هیات‌های سیاسی و اقتصادی میان تهران و مسکو، گفت: خوشبختانه اجرای طرح‌ها و پروژه‌های مشترک دو کشور از روند خوبی برخوردار هستند و پیگیری جدی و مستمر روسای جمهور دو کشور نیز زمینه رفع موانع و سرعت بخشیدن به روند اجرای توافقات را فراهم کرده است.

معاون اول رئیس‌جمهور افزود: جمهوری اسلامی ایران و روسیه می‌توانند با تولید و سرمایه گذاری مشترک، به مرکز صادراتی برخی اقلام غذایی در منطقه تبدیل شوند و بخشی از نیازهای کشورهای منطقه را تأمین کنند.

ایگور لویتین دستیار ویژه رییس جمهور روسیه نیز در این دیدار از آمادگی مسکو برای سرمایه گذاری در حوزه ترانزیت و تسریع در اجرای طرح ها و پروژه های مشترک در حوزه حمل و نقل خبر داد و اظهار داشت:‌ روسیه برای انعقاد توافق همکاری دوجانبه و چندجانبه با ایران جهت احداث این پروژه ها آمادگی دارد.

این دیدار پنجمین ملاقات دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه با مخبر در شش ماه گذشته است.