امیدوارم در انتخابات مردم بتوانند یک جایگزین مناسب انتخاب کنند
امیدوارم در انتخابات مردم بتوانند یک جایگزین مناسب انتخاب کنند
رییس دیوان عالی کشور گفت: امیدوارم در انتخابات پیش رو ملت عزیز بتواند یک جایگزین مناسب در جهت خدمت و آسایش مردم انتخاب کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری رئیس دیوان عالی کشور در جلسه هیأت عمومی که با حضور قضات عالی رتبه برگزار شد، با اشاره به روایتی از امام رضا (ع) گفت: کسی که از خداوند بهشت درخواست می‌کند، اما در راه رسیدن به بهشت بر سختی‌ها و مشکلات شکیبایی ندارد، سعادتمند نخواهد شد.

وی در تشریح این مطلب تصریح کرد: رسیدن به هر کمالی مستلزم تحمل سختی‌ها و مشکلات متناسب با آن هدف است که عالی‌ترین آن را امام رضا (ع) رسیدن به بهشت و زندگی جاودانه در جوار انبیا و اولیا دانسته است و در قرآن نیز به آن اشاره شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری افزود: امروز جهاد فی سبیل الله یکی از مهمترین و اساسی‌ترین راه‌های رسیدن به کمال است، جهاد فقط حضور در جبهه جنگ نظامی نیست بلکه انسان با مال، تبلیغ و با نگه داشتن خودش از گناه و معصیت می‌تواند در راه کمال گام بردارد و انشاالله توفیق الهی در این زمینه شامل حال ما شود.

رئیس دیوان عالی کشور تصریح کرد: ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی و مردم بزرگوار ایران در راه نگه داشتن ارزش‌های معنوی و دستاوردهای انقلاب، در برابر شدائد و سختی‌ها صبور بوده، جمهوری اسلامی ایران از پیروزی انقلاب سختی‌های اجتماعی و سیاسی فراوانی را پیش روی خود داشت که از دست دادن رئیس جمهور شهید و همراهانش نیز یکی از این مصائب بزرگ است، اما رسیدن به نقطه مطلوب سختی‌هایی دارد که مستلزم تحمل، شکیبایی و تسلیم بودن در برابر مشیت امر الهی است.

رئیس دیوان عالی کشور با اشاره به حادثه شهادت آیت الله رئیسی و هیئت همراهش، گفت: آیت الله رئیسی خستگی ناپذیر بود و در سفرهای استانی وقتی برای استراحت نداشت و در دولت نیز با همه مشکلات و انتقاداتی که علیه ایشان مطرح می‌شد با سعه‌صدر تحمل می‌کرد.

وی افزود: آیت الله شهید سید ابراهیم رئیسی انسانی خدوم بود که خود را متعهد به تبعیت محض از، ولی فقیه می‌دانست و در برابر منویات و اوامر مقام معظم رهبری دغدغه اساسی داشت و به صورت جدی پیگیر مسائل بود.

رئیس دیوان عالی کشور در پایان گفت: امیدوارم خداوند متعال زمینه را فراهم کند و در انتخابات پیش رو ملت عزیز ما بتوانند یک جایگزین مناسب در جهت خدمت و آسایش مردم انتخاب کنند که در بالا بردن پرچم پر افتخار جمهوری اسلامی در سطح بین‌المللی تلاش کند.