امسال، سال تولید قدرت سپاه است/ می‌خواستند ایران را بی‌ثبات کنند اما خود بی‌ثبات شدند
امسال، سال تولید قدرت سپاه است/ می‌خواستند ایران را بی‌ثبات کنند اما خود بی‌ثبات شدند
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امروز امیدهای دشمن به یاس و یاس مومنان به امید تبدیل شده است تاکید کرد : امروز ایران اسلامی، کانون سیاست های منطقه ای و حتی جهانی شده است و حجم و شعاع قدرت انقلاب و جمهوری اسلامی ایران، جهانی است.

به گزارش پایگاه خبری صابرین آنلاین به نقل از ایسنا، سرلشکر حسین سلامی طی سخنانی در جمع فرماندهان، مسئولان، مدیران  و کارکنان ستاد فرماندهی کل سپاه با تبریک سال نو، تلاقی بهار طبیعت با ماه رمضان را الهام‌بخش توصیف و اظهار کرد: بهار طبیعت زمین مرده را زنده می‌کند و بهار قرآن و  ماه مبارک رمضان دل‌ها و قلب‌ها را با نور قرآن  جلا می‌بخشد و فرصت استثنایی و ارجمندی برای گرفتن توشه تقوا فراهم می‌سازد؛ در واقع جهت اصلی ماه مبارک افزایش تقوای مومنان است.

وی افزود: بنای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سرشت، ذات و جوهر آن از ابتدا بر تقوا نهاده شده است و همه ما باید در ماه مبارک رمضان با انس بیشتر با قرآن عظیم، از نغمه زیبای الهی بهره‌مند و با استحکام بنای تقوا در این نهاد مقدس،  سعادت خود را در عمل به آن تضمین کنیم.

سلامی یادآوری ایام و نعمت‌های الهی را بسیار مهم و راهگشا توصیف و با تاکید بر اینکه یوم‌الله‌های متعددی در انقلاب اسلامی رخ داده است، افزود: انقلاب اسلامی بستر سنت‌های الهی است و پاسداران انقلاب در مسیر تحقق این سنت‌ها قرار دارند و در واقع بخش مهمی از عوامل تحقق آن‌ها در تاریخ انقلاب ثبات قدم سپاه در این مسیر است.

فرمانده کل سپاه یادآور شد: سال گذشته یکی از سرنوشت‌سازترین فرازهای تاریخ اسلام و انقلاب اسلامی بود آنچه در فتنه پاییزی اتفاق افتاد یک رویداد غیربرنامه‌ریزی‌شده نبود، بلکه دقیقاً یک راهبرد جامع و برنامه کامل از آرایه‌های به‌هم‌بافته‌شده دشمنان اسلام و انقلاب در داخل و خارج از کشور بود که همه قدرت‌های باطل در یک محور با همه راهبردهای ممکن با هم تلاقی کردند تا انقلاب و نظام اسلامی را ساقط کنند.

وی افزود: امریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، هلند، رژیم‌صهیونیستی و برخی مرتجعان منطقه، همراه با عناصر خودفروخته داخلی، فراریان و پناهجویان سیاسی در سایر کشورها و حتی کسانی که عمر سیاسی‌شان به اتمام رسیده بود ائتلاف شوم دشمنان برای شکست‌دادن انقلاب و نظام و محو اسلام از صحنه سیاست کشور و در حقیقت به دست‌گرفتن سرنوشت ملت ایران و رجعت  به تاریخ ننگین گذشته قبل از انقلاب را شکل داده بودند.

سلامی با تاکید بر اینکه در فتنه اخیر دشمنان حتی ابایی نداشتند اعلام کنند رسماً از براندازی حمایت می‌کنند، تصریح کرد: استراتژی تحریم تشدید شد و راهبردهای انزوا در قلب سیاست‌های دشمنان نسبت به جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت و عملیات روانی  سنگین جهانی علیه ملت ایران و انقلاب اسلامی و قائمه آن یعنی رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی و نیز رکن سدید انقلاب یعنی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شکل گرفت و حمله به رهبری عزیز که منشاء و مولد قدرت است  آشکارا در دستور کار قرار گرفت.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه رهبری برای انقلاب اسلامی و ایران، آفرینش‌گر قدرت، روح افزا و آگاهی‌بخش است و  انقلاب، اسلام و ایران عزیز همواره از او مشق ثبات قدم و استقامت پیامبری می‌یابد، تاکید کرد: رهبر بزرگوار انقلاب و ملت شایسته و بصیر ایران، تحریم، فشار، جنگ روانی، بی‌ثبات سازی داخلی، پناه دادن به معارضان و حتی تهدید به اقدام نظامی که در زمره ظرفیت‌های دشمن در عرصه این فتنه بود را با استقامت و پایداری خنثی و به شکستی خفت‌بار منتهی ساختند.

سلامی صبر و استقامت را کلید موفقیت و پیروزی جبهه مومنان دانست و با تاکید بر اینکه وعده‌های الهی تخلف‌ناپذیر هستند، به واقعیت‌های موجود در جبهه دشمن اشاره کرد و گفت: به داستان امروز اروپا نگاه کنید، فرانسه که دست در دست معارضان انقلاب می‌گذاشت و با براندازان جلسه تشکیل می‌داد و مداخله‌جویانه عمل می‌کرد و حرف می‌زد، امروز رئیس‌جمهورش سردرگم و با چالش‌های لاینحل روبه‌رو است.

وی تصریح کرد: امروز چهره فرانسه را با مکرون نمی‌شناسند، با خشونت و وحشی‌گری پلیس فرانسه علیه صدها هزار معترضی که ماه‌ها است در پاریس و دیگر شهرهای فرانسه در اعتراض به  سیاست‌های مکرون و دولت او به میدان آمده‌اند، می شناسند! این سرنوشت کسی است که بخواهد با اسلام در افتد و با محبان اهل بیت (ع) درگیر شود.

فرمانده کل سپاه در ترسیم وضعیت امروز جبهه دشمن افزود: به آمریکا هم نگاه کنید ، آیا از آن جثه بزرگ و هیمنه ابرقدرتی امروز چیزی دیده می‌شود؟ چقدر از این کوه یخ ذوب شده است، چقدر حجم و قدرت آمریکا در جهان کوچک شده است،  آن‌هایی که به دنبال رئیس جمهور امریکا می‌دویدند و آنجا را پناهگاه سیاسی خود می‌دانستند و شیرازه حیات خود را به آمریکا متکی می‌کردند، امروز در حال فاصله گرفتن از کاخ سفید هستند؛ این واقعیت انکارناپذیر امروز است.

سلامی تاکید کرد: به صهیونیست‌ها هم نگاه کنید، به خیابان‌های تل‌آویو آمده اند، همه به میدان اعتراض آمده‌اند. برخی از آن‌ها پیرمردها و کودکان هستند؛ اینها واقعیت‌هایی است که در طول عمر رژیم صهیونیستی هیچگاه دیده نشده بود.

وی یادآور شد: بشارت رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی در سال‌ها قبل بر این بود که رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید. حالا پدیدار شدن فروپاشی درونی جامعه صهیونیستی و آشفتگی و هرج و مرج سیاسی در رژیم جعلی و کودک‌کش که مورد اذعان و اعتراف مقامات رژیم نیز قرار گرفته است، امروز به حدی رسیده است که مقام معظم رهبری فرمودند گویا خودشان عجله دارند و زودتر می‌خواهند بروند!

سلامی با محکومیت اقدام شیطانی اخیر رژیم صهیونیستی در هتک حرمت مسجد الاقصی و حمله به روزه‌داران و معتکفان ماه رمضان تاکید کرد: امروز در سرزمین‌های اشغالی شاهد بحران‌آفرینی‌های رژیم جعلی و جنایتکار صهیونیستی برای نجات از باتلاق ناشی از اقدام انتفاضه و مقاومت فلسطین به ویژه نسل جوان غیرتمند در کرانه باختری و عمق شهرهای صهیونیست نشین و نیز بمباران غزه و جنایت پیشگیری وحشیانه علیه فلسطینی‌های مظلوم هستیم، اما آنها راه به جایی نخواهد برد.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: آنها که می‌خواستند ایران را بی‌ثبات کنند امروز خود دچار بی‌ثباتی شده‌اند؛ ایران هم‌اینک کانون سیاست‌های منطقه‌ای و حتی در مقیاس وسیع‌تر جهان است و تاثیرات این کشور حتی تا تحولات شرق اروپا و شمال دریای سرخ و آمریکای لاتین و شرق آسیا پدیدار شده است.

سلامی حجم و شعاع قدرت انقلاب و نظام اسلامی را جهانی توصیف و تاکید کرد:  امروز جمهوری اسلامی از فتنه‌های دشمن با آرامش و اطمینان عبور کرده است و حرکت به سوی سازندگی هرگز متوقف نشد و این برای سپاه پاسداران به عنوان فرزندان معنوی انقلاب و ملت شریف ایران بسیار افتخارآمیز است.

وی با تاکید بر اینکه افول امریکا غیرقابل بازگشت است و هر آنچه که دشمنان در تصور داشتند از هم گسست و متلاشی شد، افزود: گسستگی جبهه دشمن در مواجهه با انقلاب اسلامی به حدی است که امروزه حتی امریکا هم نمی‌تواند از رژیم اشغالگر و موقتی صهیونیستی دفاع کند و صف کشورهای عربی برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی نیز به انتها رسیده است. با هدایت‌های الهی و برخلاف آمال و آرزوهای دشمن، صحنه به زیبایی تغییر کرد و امیدهای دشمنان به یاس و یاس مومنان همه تبدیل به امید شد.

فرمانده کل سپاه در ادامه با اظهار امیدواری نسبت به اینکه سال جدید سال درخشش‌های نوین و فتوحات بزرگ و عزت‌آفرین در تاریخ حیات جهان اسلام، ایران، انقلاب و به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خواهد بود، گفت: امسال برای سپاه پاسداران که تکیه‌گاه انقلاب اسلامی است، سال تولید قدرت است. سپاه نشانه و نماد صبر الهی در صحنه‌های سخت است. فلسفه سپاه ماندن در صحنه‌های سخت است، سپاه یک تفاضل دارد و آن ایستادگی شجاعانه در قلب مخاطرات است و سپاهیان  صاحبان قلب‌های مطمئن در وسط میدان هستند، میدانی که تجلی و تولد روح و قدرت نافذ و برتر است.

سلامی صبر، نصر و ثبات‌قدم را عناصر اصلی قدرت سپاه قلمداد و با طرح این پرسش که چرا دشمن نتوانست سپاه را در فهرست تروریست ها قرار دهد، تصریح کرد : وقتی سپاه حرکت می‌کند هیچکسی قادر به توقف آن نیست، ما به اذن الهی با هدایت‌های فرمانده و مقتدای مقتدرمان و در وحدت، هماهنگی و هم‌افزایی با سایر نیروهای مسلح کشورمان پیروزیم، قدرت می‌سازیم، دشمن را در هم می‌شکنیم و با استقامت خود حرکت او را در توقف و ایستایی نگه می‌داریم.

وی در پایان با بیان اینکه سپاه سال جدید را با شهیدان شروع کرد، گفت: شهیدان مدافع حرم میلاد حیدری و مقداد مهقانی را در حمله جنایتکارانه صهیونیست‌ها به حومه دمشق سوریه، تقدیم امنیت ملت ایران و امت اسلامی شدند. این دو شهید عالیقدر از نشانه‌های وعده‌های خدا هستند که ما می‌ایستیم، هرچه پیکرهای جوانان ما را روی دست تشییع‌ کنند، ما به شهادت حریص‌تر  می‌شویم و این داستان ادامه دارد.