افزایش ۴۰ درصدی دریافتی مددجویان بهزیستی و کمیته امداد توسط وزیر کار تایید شد
افزایش ۴۰ درصدی دریافتی مددجویان بهزیستی و کمیته امداد توسط وزیر کار تایید شد
وزیر کار از افزایش 40 درصدی دریافتی مددجویان بهزیستی و کمیته امداد خبر داده است. اما این افزایش چه زمانی اعمال می‌شود؟

افزایش ۴۰ درصدی دریافتی مددجویان بهزیستی و کمیته امداد توسط صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه هیئت دولت تأیید شد. وی همچنین در جلسه امروز خبرهایی در مورد تغییر رقم یارانه دهک‌های درآمدی و همچنین بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری داده است که به‌مرور اجرایی خواهند شد. اما در بحث بیمه تکمیلی بازنشستگان تأمین اجتماعی نیز عنوان شد که‌ دولت قرار است خدمات و منابع را افزایش دهد. جزئیات کامل خبر را در ادامه‌ مطلب مطالعه کنید.

صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در حاشیه جلسه هیأت‌دولت در جمع خبرنگاران درباره اشتغال سالانه یک‌میلیون نفر، گفت:

این موضوع در سال جاری نیز در دستور کار و اولویت وزارتخانه قرار دارد و امید است با همکاری‌هایی که‌صورت می‌گیرد و همچنین با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و اهرم سرمایه‌های خرد به‌این هدف‌گذاری برسیم.

وزیر کار به‌ احتمال تغییر رقم یارانه دهک‌های درآمدی مختلف اشاره کرد و گفت: «یک تصمیم باید قطعی شود تا آن‌را اعلام کنیم. در حال حاضر در پی آن هستیم که‌بحث کالابرگ الکترونیکی را به شدت توسعه دهیم تا قدری به‌مهار تورم کمک کنیم.»

وی درباره تسهیلات در نظر گرفته‌شده برای بازنشستگان، تصریح کرد:

پیش‌بینی‌ها و تصمیمات خوبی برای بازنشستگان گرفته شده است؛ یکی از معضلاتی که‌بازنشستگان کشوری داشتند این بود که‌در حوزه بیمه تکمیلی با شرکت‌ها دچار مشکل بودند؛ بنا شد تغییراتی در این زمینه به‌عمل بیاید.

مرتضی ادامه داد: «در بحث بیمه تکمیلی بازنشستگان تأمین اجتماعی نیز قرار است خدمات و منابع را افزایش دهیم. همچنین درباره کمک به‌مددجویان سازمان بهزیستی بر اساس پیشنهاداتی که‌دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۲ داشته است افزایش ۴۰ درصدی در نظر گرفته شده است.»